Caeser
83-7337-699-2
Cezar, Rzym
historyczna
Pistacia

Napisana w formie pamiętnika Decymusa Brutusa, przyjaciela i towarzysza broni Cezara, a w końcu jednego z jego zabójców, opowieść o Rzymie w okresie schyłku Republiki. Jej bohaterami są Cezar, Kleopatra, Cyceron, Antoniusz i Oktawian. Allan Massie, dość swobodnie traktując materię historyczną, dobrze oddaje koloryt epoki. Barwnie odmalowane postacie, wartka akcja, intryga i romanse - wszystko to sprawia, że książka jest ciekawa i do końca trzyma w napięciu.

[opis wydawcy]

Fidel-F2 | 2015-11-20

Opowieść o Rzymie w okresie schyłku Republiki, o Cezarze i ludziach go otaczających, napisana w formie pamiętnika Decymusa Brutusa, przyjaciela Juliusza a później jednego z zabójców. Niewiele możemy tu przeczytać o bitwach i wojennej taktyce, które ustępują miejsca opisom charakterów, motywacji i przeżyć bohaterów. Zdecydowanie warto przeczytać.

komestor | 2016-08-24
Michał Gołębiewicz | 2015-06-08