Tajemnice historii. Polska. Europa. Świat

978-83-245-1178-5
tajemnice, historia,
historia
Omnikoron

120 zagadek historii Polski i powszechnej - opowiedzianych ze swadą i reporterskim zacięciem, zilustrowanych barwnymi reprodukcjami, fotografiami archiwalnymi i mapami. - Sensacyjne odkrycia- Nieznane dokumenty- Tajemnicze postaci- Niezwykłe zjawiska

Finkla | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Z tymi tajemnicami w tytule to bym nie przesadzała. Bardziej ciekawostki, wydarzenia, które do dzisiaj frapują ludzi, nie tylko tych interesujących się historią. Bo i jakie znaczenie ma, ilu zamachowców kryło się w Dallas? Dla Kennedy'ego żadne, dla świata też niezbyt duże — czasami jedna kula wystarczy.

Książka podzielona jest na trzy części. Każda zawiera kilkadziesiąt tematów (najwięcej opowiada o Polsce), którym poświęcono po kilka stron. W polskiej części dodatkowo wyróżniono sześć rozdziałów. Tematy w ramach działów ułożono chronologicznie.

Nieco więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2016/11/tajemnice-historii-raczej-ciekawostki.html

wiola | 2014-06-16

naprawdę godna uwagi czytaliśmy ją wspólnie z mężem i oboje jesteśmy pod wrażeniem tej książki

Przeczytana: 03 lutego 2012

Uwielbiam wszelkie tajemnice związane z historią dlatego, jeżeli ktoś podziela moją fascynację zachęcam do przeczytania.

Michał | 2011-07-27
Przeczytana: 02 stycznia 2010

Ponad 700 str za cenę niespełna 25 zł to niewielki wydatek by poznać najbardziej zaskakujące, napisane w przystępnej formie ciekawostki z kraju i ze świata okraszone czarno-białymi obrazkami. Wbrew pozorom nawet zdarzenia, które miały miejsce stosunkowo niedawno ("9/11") kryją za sobą sporo nowych faktów, o których (przynajmniej mojej osobie) do tej poro poznać nie było dane. Trochę zdrad, morderstw, "kpin" historii... Czyta się przyjemnie. Nie polecam sposobu: od deski do deski, można się zmęczyć.

Klaudia S | 2011-04-30
Przeczytana: kwiecień 2011

Ciekawostki z dziedziny historii. Wybrane fragmenty

just_black | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016