Rycerze w Habitach

Wydawnictwo: Bellona
831109764-X
historia
Michał

Historia zakonów rycerskich: templariuszy, joannitów, Krzyżaków, kalatrawensów i innych, organizowanych do walki z niewiernymi na Wschodzie, w Prusach i w Hiszpanii. Rozkwit i upadek chrześcijańskich państw na Wschodzie zdobytych w czasie krucjat, potęga ekonomiczna i militarna zakonów, ich znaczenie polityczne. Powstanie świeckich, elitarnych stowarzyszeń, tzw. orderów, historia tych organizacji i ich odznak.

Krzysiek | 2015-05-30
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane

Książka która wprowadziła mnie w historię zakonów rycerskich i krucjat.
Przystępny, popularnonaukowy język, pigułka niezbędnej wiedzy, bez nadmiernego komplikowania sprawy.

Jak dla mnie - cudowna rzecz na początek przygody ze średniowieczem.

kachori | 2016-06-21
Na półkach: Historia, Przeczytane