Chłód

Okładka książki Chłód Ross MacDonald
Okładka książki Chłód
Ross MacDonald Wydawnictwo: Albatros Cykl: Lew Archer (tom 11) kryminał, sensacja, thriller
Lew Archer (tom 11)
The Chill
Albatros
2004-10-28
2004-10-28
Paweł Korombel
chłód macdonald ross

Jeśli chce się spędzić interesująco czas przy klasycznym kryminale to w "Chłodzie"jest wszystko, czego można oczekiwać. Barwnie skonstruowane postaci, inteligentny detektyw, żywe dialogi, zaskakujące powiązania, wiarygodność psychologiczna. Cała fabuła obraca się wokół śledztwa, bez rozwijania pobocznych wątków czy opisów. I przede wszystkim zauroczył mnie styl pisania: lekki, błyskotliwy, z subtelnym humorem obserwacyjnym.

Sprawiedliwość w końcu zwycięża – lubię takie książki. A zakończenie! – w życiu bym się nie domyśliła!

Książka zaczyna się niezwykle intrygująco – znika młoda mężatka zaraz po ślubie. Jeszcze dziwniejsze jest to, że detektyw Lew Archer dość szybko ją znajduje. Powoli przed oczyma czytelnika wyłaniają się skomplikowane wątki kryminalne – domyślamy się, że między nimi są powiązania, ale jakie? Lew Archer drąży i drąży, a my, czytelnicy, razem z nim. Ja do końca byłam zaciekawiona kto jest kim i jaką rolę odgrywa w opisywanych wydarzeniach, a na końcu – szok!

Świetna książka! Wymaga trochę koncentracji, aby się nie pogubić. Wciąga, zaciekawia i szokuje zakończeniem.

Lektor – Leszek Teleszczyński – dobrze czyta.

Dobry kryminał w starym stylu.

Dobry kryminał w starym stylu.

Świetna powieść detektywistyczna z postacią Lwa Archera w roli głównej. Już nie mogę doczekać się kolejnej książki tego autora. Morderstwo,intryga i wiele innych czynników które są potrzebne do wybitniej książki, to wszystko można tu znaleźć. Czytałem ją z wielką przyjemnością. Polecam bo to kawał konkretnej lektury.

Prawie kazdy prywatny detektyw cierpni na brak pieniedzy. Tym raze tez sie nie zawiodlam. Klasyka

Rewelacyjny kryminał w starym stylu! Czytając czuje się klimat noir. Główny bohater może ciut płaski, ale pozostałe postacie wspaniale zarysowane.
Polecam każdemu, a zwłaszcza zaczynającemu przygodę z kryminałami.

Polecam każdemu, a zwłaszcza zaczynającemu przygodę z kryminałami.

Całkiem udany powrót do klasycznego amerykańskiego kryminału sprzed lat. Wszystko to już znamy na pamięć, ale wartka akcja i brak wątków pobocznych bez znaczenia czyni lekturę całkiem przyjemną. Od czasu do czasu warto sobie o tym przypomnieć:-).

Interesująca historia, przyjemnie napisana.
Początek odrobinę słaby, ale w miarę czytania historia się rozkręca.
Na plus świadczy to, że nie przewidziałam zakończenia.

Interesująca historia, przyjemnie napisana.
Początek odrobinę słaby, ale w miarę czytania historia się rozkręca.
Na plus świadczy to, że nie przewidziałam zakończenia.

Główny bohater irytujący, oj bardzo bardzo, ale nie mniej jednak książka na plus, przyjemnie i szybko się ją czyta, zakończenie zaskakujące, cóż więcej do szczęścia trzeba?:)
Polecam

Polecam

Książka świetna, wartka akcja, zawiła zagadka i zaskakujące zakończenie.

Książka świetna, wartka akcja, zawiła zagadka i zaskakujące zakończenie.

• Kryminały
  • Legimi powieści