Charlie Chan prowadzi śledztwo

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Charlie Chan carries on
dona

Earl Derr Biggers, pisarz amerykański, umarł w roku 1933 jako autor dziesięciu powieści kryminalnych i pięciu sztuk. Dziś znany jest przede wszystkim jako twórca postaci Charlie Chana, sympatycznego i bystrego, choć trochę komicznego detektywa chińskiego z Hawajów. I właśnie Charlie Chan sam postanawia dokończyć śledztwa w wyjątkowo skomplikowanej sprawie: wśród członków kilkunastoosobowej wycieczki Amerykanów zdarzył się tragiczny wypadek. Pewnego dnia rano w jednym z londyńskich hoteli znaleziono pana Drake'a, poczciwego staruszka, martwego, z rzemieniem na szyi...

Bardzo lubię książki kryminalne, dlatego postanowiłam sięgnąć po "Charlie Chan prowadzi śledztwo". Trochę się zawiodłam - historia interesująca, z potencjałem na genialne rozwiązania jeśli chodzi o poprowadzenie śledztwa, ale niestety niewykorzystanym. Tak więc książka przeciętna.

Roman Dłużniewski | 2016-12-03

Świetna książka z rozwiązaniem ukrytym w treści. Bardzo uważny czytelnik to zauważy i przed końcem książki będzie wiedział, kto z wycieczkowiczów jest mordercą. Tak jak wiedział to Charlie Chan. Mały Chińczyk znów w akcji!!

Robert Pisula | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Przyjemna lektura i czuje że jeszcze wrócę do detektywa Charlie Chana w przyszłych książkach :)

Anna Klimek | 2017-05-29
Przeczytana: 31 maja 2017