Pożegnalne spojrzenie

Tłumaczenie: Robert Ginalski
Wydawnictwo: Albatros
6 (25 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Goodbye Look

Z rezydencji milionera Larry'ego Chalmersa ginie pamiątkowa szkatułka oraz plik listów do matki z czasów II wojny światowej. Podejrzanym jest syn Chalmersów, Nick. O dyskretne zbadanie sprawy poproszony zostaje prywatny detektyw Lew Archer. Zadanie pozornie błahe, ale wkrótce zaczynają ginąć ludzie. Archer znajduje trupa mężczyzny powiązanego z kradzieżą szkatułki, a Nick przyznaje się do jego zastrzelenia. Z tej samej broni przed 15 laty zginął inny człowiek. Detektyw nie jest całkiem przekonany o winie chłopaka, który wykazuje zaburzenia psychiczne. Wszystkie te wydarzenia mają swoje źródło w odległej przeszłości, w mrocznych tajemnicach łączących dwie rodziny. Zawikłana prawda stopniowo wychodzi na jaw.

Hendoslaw | 2015-04-04
Przeczytana: 25 marca 2015

Książka która ukazuje jakim problemem jest choroba psychiczna i dążenie do swoich marzeń. Fabuła powoli odkrywa swoje tajemnice. Postacie różne, a zarazem do siebie podobne. Do końca nie wiadomo czy każdy jest tym za kogo się podaje. Świetny kawał kryminału.

Z bogatego domu ginie drogocenna szkatułka. Odnaleźć ma ją Archer, ale od samego początku napotyka utrudnienia ze strony zleceniodawców. Wszystko ma być wielką tajemnicą. Czy tą tajemniczość da się utrzymać? Czy spowoduje ona wielką lawinę wydarzeń i odkryje stare rodzinne tajemnicę?

Milosz2105 | 2016-10-29
DrWatson | 2016-03-29