Medytacje o „Don Kichocie”

Tłumaczenie: Janusz Wojcieszak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spectrum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Meditaciones del Quijote
978-83-7495-368-9
kasia2409

Medytacje o Don Kichocie wydane w 1914 roku były debiutem książkowym Ortegi y Gasseta, pierwszą całościową rozprawą filozoficzną. Dla wielu badaczy autora Buntu mas, Medytacje to jego najważniejsza filozoficznie książka, choćby dlatego, iż wychodząc od lektury genialnej powieści Cervantesa, buduje cały przyszły system myślowy i aparat pojęciowy i stawia jednocześnie szereg tez (np. o istocie kultury), które wciąż inspirują.

książek: 2069
AnnaSikorska | 2015-11-19

Ukazania naleciałości i ciągłego odświeżania nieaktualnych narodowych mitów

Franciszek | 2016-10-26
Konkwistador_druku | 2014-11-27