Idee, przeświadczenia, historia

Ireneusz Kania
Aletheia
filozofia, etyka
Ireneusz Kania

Zbiór artykułów prasowych na tematy około filozoficzne, socjologiczne i psychologiczne. Duża erudycja tego autora pozwala z przyjemnością zanurzyć się w niektóre prowadzone rozważania. Niektóre, bo część rozważań ze względu na upływ czasu i postęp w nauce jest zdezaktualizowana lub trochę "poprawiona". Dla osób mocno zainteresowanych szeroko rozumianą humanistyką,...

• Filozofia
  • Krakowskie polowanie biblioteczne
  • Nie posiadam
  • Jose Ortega y Gasset
  • Tamten rok
  • Aletheia
  • Moje, przeczytane
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Idee, przeświadczenia, historia