Ekspres pod lawiną

Wydawnictwo: Amber
Avalanche Express
83-85309-53-5
Ekspres, lawina

Moskwę opuszcza potajemnie członek radzieckiej elity sprawującej władzę, a zarazem długoletni agent obcego mocarstwa. Ochronę zapewnia mu angielsko-amerykańska obstawa. Rosjanie urządzają obławę. Europa staje się terenem zmagań zachodnich wywiadów i GRU. Pociąg ze zbiegiem ma przysypać gigantyczna śnieżna lawina...

maaarta | 2015-10-04

Książka, która zapodziewała się gdzieś pomiędzy mapami Polski i innymi książkami na półkach rodziców, wiele razy prosił się o przeczytanie...i dobrze. Jestem zadowolona, że nareszcie się na nią zdecydowałam.
Intrygi przed- i powojenne sa zawsze ciekawe, ale opisane w bardzo dobry sposób jeszcze zyskują na warte przeczytania.
Cały czas, kiedy przerywałam czytanie, byłam ciekawa " Co dalej?". Plus wątek miłosny jak to bywa w sytuacjach zagrożenia.

Nitager | 2016-04-19

Akcja prowadzona sprawnie, aczkolwiek nieco schematycznie. Przeszkody, stopniowo piętrzące się przed bohaterami i to wszystko jeszcze zwielokrotnione poprzez wyczerpujący brak snu - to już ograne chwyty. A zakończenie niezaskakujące i łatwe do przewidzenia. Poza tym, nadmiar postaci, w których czytelnik zaczyna się gubić. To minusy tej powieści.
A plusy? Postacie są wyraziste - czytelnik z łatwością rysuje sobie w wyobraźni portret każdego z nich. Dobrze też wykreowany nastrój osaczenia i niepewności - nie wiadomo, kto jest po czyjej stronie, nie wiadomo komu ufać, kogo podejrzewać.
Dobra książka sensacyjna, znakomity warsztat literacki, sprawiający, że czyta się bez wysiłku. Świetna rozrywka.

missWatson92 | 2016-07-14
Przeczytana: 2011 rok