Trafalgar 1805

Tłumaczenie: Feliks Forbert-Kaniewski
Cykl: Kampanie Richarda Sharpe'a (tom 4)
Wydawnictwo: Erica
Sharpe's Trafalgar
978-83-89700-57-5
historyczna

Richard Sharpe, świeżo mianowany chorąży armii brytyjskiej, wraca z Indii do ojczyzny. W trakcie wielotygodniowej podróży morskiej jego statek zostaje zaatakowany przez francuski okręt Revenant. Złupieni Anglicy pragną zemsty. Na szczęście pojawia się okręt Jego Królewskiej Mości "Pucelle", na pokładzie którego Sharpe podejmuje beznadziejny z pozoru pościg za korsarzem, a jego finał nastąpi pod Trafalgarem

Shimik | 2015-08-19

No na reszcie wyjaśniło się z kim Sharpe miał ten romans:) co to za arystokratka:) Jak się poznali i jak zaczynał się ich romans:) Poza tym jest też walka tym razem na statku co jest też miłą odmianą:)

amazur83 | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Richard Sharpe tym razem rusza na podbój mórz. Na pokładzie okrętu wojennego Jego Królewskiej Mości "Pucelle" trafia w samo centrum największej bitwy morskiej XIX wieku, gdzie połączona flota francusko- hiszpańska zostaje rozbita przez Brytyjczyków. Poza tym zakochuje się w kobiecie z wyższych sfer - lady Grace Hale. Na nieszczęście jest ona żoną wpływowego arystokraty lorda Williama, który gardzi ludźmi z motłochu. Jak zwykle u Cornwella świetne sceny batalistyczne. W czasie lektury czułem, jakbym sam był uczestnikiem bitwy pod Trafalgarem. Gorąco polecam.

JediNadiruRadena | 2016-07-20
Przeczytana: 12 września 2016