Sharpe’s Trafalgar

Okładka książki Sharpe’s Trafalgar Bernard Cornwell
Okładka książki Sharpe’s Trafalgar
Bernard Cornwell Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kampanie Richarda Sharpe'a (tom 4) powieść historyczna
powieść historyczna
Kampanie Richarda Sharpe'a (tom 4)
Sharpe’s Trafalgar
HarperCollins
2011-01-01
2011-01-01
Sharpe Cornwell

Kolejny tom przygód Richarda Sharpe'a już za mną.
"Sharpe nie miał żadnego powodu, by znaleźć się pod Trafalgarem, lecz musiał wracać z Indii, a ponieważ przylądek Trafalgar leży niedaleko od trasy, jaką przemierzał, mógł przypadkiem znaleźć się tam 21 października 1805".
Jak autor przywiódł Richarda na wojenny statek? Otóż los w ostatnich dniach indyjskiej przygody zetknął go z młodym i bardzo sympatycznym kapitanem Chasem. Chorąży trafił na statek, które został sprzedany Francuzom, a kapitan Chase, ścigający piratów, zabrał część pasażerów i załogi na swój okręt.
Cornwell dał popis mistrzostwa opisując walkę na morzu. Ciekawie przybliżył czytelnikowi innowacyjną strategię Nelsona. Huk dział, krzyki rannych, krew na pokładzie zawładnęły moją wyobraźnią.
Polecam!

Kolejny tom przygód Richarda Sharpe'a już za mną.

No na reszcie wyjaśniło się z kim Sharpe miał ten romans:) co to za arystokratka:) Jak się poznali i jak zaczynał się ich romans:) Poza tym jest też walka tym razem na statku co jest też miłą odmianą:)

Richard Sharpe tym razem rusza na podbój mórz. Na pokładzie okrętu wojennego Jego Królewskiej Mości "Pucelle" trafia w samo centrum największej bitwy morskiej XIX wieku, gdzie połączona flota francusko- hiszpańska zostaje rozbita przez Brytyjczyków. Poza tym zakochuje się w kobiecie z wyższych sfer - lady Grace Hale. Na nieszczęście jest ona żoną wpływowego arystokraty lorda Williama, który gardzi ludźmi z motłochu. Jak zwykle u Cornwella świetne sceny batalistyczne. W czasie lektury czułem, jakbym sam był uczestnikiem bitwy pod Trafalgarem. Gorąco polecam.

• Powieść historyczna
  • Do kupienia