Idee z pierwszej ręki. Antologia najważniejszych tekstów „Europy” - sobotniego dodatku do „Dziennika”

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
978-83-7558-254-3
ideologia, polityka, publicystyka
Lugal

"Idee z pierwszej ręki" to publikacja podsumowująca spory ideowe ostatnich lat. Składa się z pięciu rozdziałów, które poruszają takie zagadnienia jak porównanie polityk Unii Europejskiej i USA, rolę religii we współczesnym świecie, kwestie ideologii, zagadkowe plany Rosji czy wreszcie dylematy III i IV RP. Książka powstała pod redakcją redaktora naczelnego DZIENNIKA Roberta Krasowskiego i...

Książka powstała pod redakcją redaktora naczelnego DZIENNIKA Roberta Krasowskiego i szefa Europy Macieja Nowickiego. Wyboru tekstów dokonali Cezary Michalski i Maciej Nowicki. W "Ideach z pierwszej ręki" znalazły się publikacje oraz zapisy rozmów z najwybitniejszymi publicystami, myślicielami i socjologami naszych czasów. Wśród nich m.in. Alain Besancon, Francis Fukuyama Niall, Ferguson, Emmanuel Todd, Guy Sorman, Richard Rorty, Edward O. Willson.

moindre_effort | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Eseje