Wieniec z trawy

83-7150-843-3
Rzym, Cezar,
historyczna
Michał

Kolejny po Pierwszym w Rzymie tom sagi opisującej klęskę jednej z pierwszych w dziejach prób stworzenia i utrzymania demokracji republiki rzymskiej. Kariera Gajusa Mariusza, zwycięskiego wodza i sześciokrotnego konsula Rzymu, chyli się ku upadkowi. Jednak ubiega się on raz jeszcze o rzecz niesłychaną, o przepowiedziany mu siódmy konsulat, co prowadzi do starcia z olśniewającym możliwościami i ciężko doświadczonym przez los Lucjuszem Korneliuszem Sullą, kiedyś prawą ręką Mariusza, dziś jego najgroźniejszym rywalem. Wśród wojny domowej, rzezi i konspiracji ci dwaj ludzie walczą o polityczną dominację; muszą też zmierzyć się z siłami, które zagrażają samemu istnieniu Rzymu, rebelią sprzymierzonych państw italskich i machinacjami barbarzyńskiego zdobywcy ze Wschodu.

PiotrW | 2015-11-22
Czesław_czyta | 2015-10-16