Napoleon. Tom 4 - Nieśmiertelny ze Świętej Heleny

Wydawnictwo: Rebis
historyczna

Czwarty tom zbeletryzowanej biografii Napoleona obejmuje lata 1812-1821. Cesarz na czele Wielkiej Armii wkracza do Rosji. Odtąd powoli jego gwiazda zaczyna gasnąć. Pokonany przez srogi klimat, a potem przez sprzymierzoną przeciw niemu Europę, zostaje zesłany na Elbę, następnie na Wyspę Świętej Heleny. Tu umiera. Jednak odnosi swoje największe zwycięstwo żyje w pamięci potomnych. Jest nieśmiertelny.

marianjoure | 2016-08-30
monika5555 | 2016-06-29