Ja Klaudiusz. Klaudiusz i Messalina

Wydawnictwo: Książnica
I, Claudius. Claudius the God
historyczna
Dominika

Łączne wydanie dwóch najsłynniejszych powieści Gravesa. Przez pół wieku Klaudiusz, kulawy jąkała uważany za półgłówka, ale człowiek uczciwy, prawy i lojalny, pozostawał w cieniu, aż przypadek zrządził, że został cesarzem ? albowiem tylko on przetrwał wszystkie burze, intrygi i zbrodnie, które kolejno zabierały członków jego rodziny. Matka nazywała go monstrum zaczętym, lecz nie dokończonym przez naturę. Babka, Liwia, odnosiła się doń z pogardą. August wolał nie pokazywać go publicznie, choć dostrzegał pewne jego zalety.

źródło opisu: Książnica, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pinku | 2015-01-08

Cała dylogia jest rewelacyjna.Osoba cesarza Klaudiusza była przez bardzo długi czas była zapomniana, a dzięki powieści Roberta Gravesa powrócił na karty historii zupełnie zasłużenie. Autor w świetnym stylu pseudoautobiografii ukazuje losy dynastii julisjko-klaudyjskiej. Bardzo podobała mi się narracja z perspektywy samego Klaudiusza. Postaci w powieścii są wyraziste, plastyczne, bardzo ludzkie. Jednocześnie jest to doskonała rozprawa o metodach prowadzenia polityki, a także o złośliwości losu.

Agnieszka | 2014-05-06
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo dobra powieść historyczna. Przedstawia niesamowity świat intryg z czasów Klaudiusza.

Lenoire | 2013-10-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Ania | 2013-09-27

Książka ta podobnie jak jej poprzedniczka zawiera wiele ciekawych i wciągających fragmentów zarówno historycznych jak i fikcyjnych. Sprawa ,że można przy niej się pośmiać ale i momentami popłakać.

MYSIA | 2017-05-22

znakomite