Ja Klaudiusz. Klaudiusz i Messalina

Stefan Essmanowski
Rzym cesarstwo Klaudiusz Kaligula starożytność Messalina

znakomite

znakomite

Cała dylogia jest rewelacyjna.Osoba cesarza Klaudiusza była przez bardzo długi czas była zapomniana, a dzięki powieści Roberta Gravesa powrócił na karty historii zupełnie zasłużenie. Autor w świetnym stylu pseudoautobiografii ukazuje losy dynastii julisjko-klaudyjskiej. Bardzo podobała mi się narracja z perspektywy samego Klaudiusza. Postaci w powieścii są wyraziste, plastyczne, bardzo ludzkie. Jednocześnie jest to doskonała rozprawa o metodach prowadzenia polityki, a także o złośliwości losu.

Bardzo dobra powieść historyczna. Przedstawia niesamowity świat intryg z czasów Klaudiusza.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Tak samo niesamowita jak pierwsza cześć, tylko teraz Klaudiusz jest cesarzem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Historyczne
  • Powieść historyczna