historyczna

Nowa powieść historyczna autora Ostatniego legionu i Spartanina. Sycylia, rok 412 p.n.e. Rozpoczyna się pojedynek między Dionizjuszem z Syrakuz a superpotęgą, jaką jest Kartagina, władczyni mórz i wielki ośrodek handlowy. Dionizjusz, dwudziestoparoletni wojownik wojsk syrakuzyjskich, jest świadkiem potwornej masakry Selinuntu, wspaniałego greckiego

Krzysiek88 | 2017-06-27

Książka zaczyna się od wydarzeń na Sycylii w roku 412 p.n.e. Wtedy rozpoczyna się wojna między Dionizjuszem z Syrakuz a ówczesną potęgą, jaką jest Kartagina. Dionizjusz jest świadkiem wielkiej klęski Selinuntu, greckiego miasta na granicy z prowincją kartagińską. Wydarzenie staje się przełomem w jego życiu i sprawia, że Dionizjusz za wszelką cenę postanawia doprowadzić Syrakuzy do wyparcia Kartaginczykow i która przyniesie mu niesławę i tytuł "Tyrana".

Powieść historyczna tego autora stała się dla mnie niewątpliwie najlepszą którą dotychczas przeczytałem. Autor przedstawia nam losy człowieka, który przez swoje czyny dla jednych stał się wybawicielem a dla drugich zwykłym tyranem. Jednak to Dionizjusz stworzył w tamtym okresie największą armię starożytności, wymyślił i niekiedy sam projektował machiny wojenne i niszczycielskie okręty wojenne, w ciągu paru miesięcy postawił największy mur obronny, jaki kiedykolwiek widziano; człowieka, który był dramatopisarzem i aktorem, poetą i...

| 2015-08-16

wybitne arcydzieło.