Honor rycerza

Cykl: Templariusze (tom 2) | Seria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: Rebis
Standard of honor
powieść, historia, Templariusze,

Opowieść o politycznej zdradzie, namiętności i miłości, umiejętnie wpisana w tło skomplikowanej sytuacji politycznej końca XII wieku. Rok 1187. Krzyżowcy w walce z Saladynem ponoszą sromotną klęskę pod Rogami Hattinu. Jeden z ocalałych, Aleksander Sinclair, członek prastarego Bractwa Syjonu, po ucieczce na pustynię wpada w ręce Saracenów. Dwa lata później Ryszard Lwie Serce, wyruszając na...

Rok 1187. Krzyżowcy w walce z Saladynem ponoszą sromotną klęskę pod Rogami Hattinu. Jeden z ocalałych, Aleksander Sinclair, członek prastarego Bractwa Syjonu, po ucieczce na pustynię wpada w ręce Saracenów. Dwa lata później Ryszard Lwie Serce, wyruszając na krucjatę, zmusza do wzięcia udziału w niej swego wasala, sir Henryka Saint Claira, i jego syna, templariusza Andrzeja. Losy bohaterów krzyżują się w Zamorzu, a wydarzenia kampanii i intrygi dowódców krucjaty ponownie doprowadzają ród Saint Clair - a także bractwo - na skraj przepaści.

Opowieść o walkach na pustyni, politycznej zdradzie, namiętności i miłości, umiejętnie rzucona na tło skomplikowanej sytuacji politycznej końca XII wieku, odmalowana jest tak plastycznie, że czytelnik czuje niemal na twarzy gorący pustynny wiatr...

Jack Whyte zdobył uznanie serią "The Camulod Chronicles", której kanwę stanowią legendy arturiańskie. Urodził się i wychował w Szkocji, od lat mieszka w Kanadzie, gdzie pracuje jako nauczyciel angielskiego, aktor, piosenkarz i specjalista do spraw reklamy.

Powieść o templariuszach wydano w trzynastu krajach.

źródło opisu: [Rebis, 2008]

ataga | 2017-03-12
Przeczytana: 12 marca 2017

Drugi tom cyklu templariusze. Powieść bardzo nierówna można ją podzielić na trzy części. Pierwsza obiecująca dająca początek ciekawej historii. O to jeden z ocalałych z rzeźni chrześcijan trafia w ręce wroga co daje początek prawdziwej przyjaźni i możliwość poznania drugiej strony konfliktu. Środkowa cześć jest najciekawsza – przygotowania Ryszarda Lwie Serce do krucjaty który z pomocą swych sług pragnie zawładną Ziemią Świętą i odbić ją z rak niewiernych. W tym całym przedsięwzięciu swoją rolę odgrywa młody rycerz członek tajemnego bractwa które pod przykrywką zakonu templariuszy ma swoją misję do wykonania. I właśnie tej misji w powieści jest najmniej niby są jakieś plany zakonu wobec młodego rycerza ale wszystko jest niejasne i tajemnicze tak jakby sam autor nie wiedział co jest tą tajemnicą. Z pewnością ciekawy jest wątek Ryszarda Lwie Serce przywódcy o wielkich ambicjach porywający tłumy ale i mający uprzedzenia wobec żydów. Wyznający zasadę że pieniądze żydów jak najbardziej...

Iris | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Autor ma niezwykły dar przenoszenia czytelnika w świat opisywany w książce. Od "Honoru rycerza" bardzo trudno jest się oderwać, no bo jak tu przestać czytać, kiedy jest się tam, w Zamorzu, i walczy się w kolejnej krucjacie. Przecież jeśli choć na chwilę przestaniemy czytać, tam coś się stanie, a my nie będziemy tego świadkami.

Cochise | 2016-12-04
Przeczytana: 27 listopada 2016

Bardzo ciekawie opisane przygotowania i wyprawa na III krucjatę krzyżową.Historyczne postacie i wydarzenia,poparte faktami autentycznymi.Do tego ciekawe(i pewnie niezbyt popularne w wiadomych kręgach) spostrzeżenia na temat krucjaty głównych bohaterów.

Waww | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Dobra pozycja dla wszystkich, którzy nie rozumieją na czym polega szacunek do drugiego człowieka a pokrzykują o Bogu honorze i ojczyźnie.

Ksl1302 | 2017-04-20
Przeczytana: 2012 rok