Skrzydlaty Morderca

Tłumaczenie: Barbara Korzon
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Murder Bird
Ag2S

Raph Howes waha się długo, gdy otrzymuje propozycję obrony w sądzie kobiety, która zamordowała własnego męża. Adwokat niedawno stracił żonę i ciężko przeżywa jej samobójstwo. Kirsten była znakomitą amerykańską poetką i mimo że pod koniec życia odeszła od Rapha, on nadal ją kochał. Sam, córka Kirsten, również nie może pogodzić się ze śmiercią matki. Obsesyjnie poszukuje jej pamiętnika, licząc na to, że zapiski pomogą jej odkryć zabójcę.

Hooligan-Hernandez | 2014-07-08
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2014

Przeczytanie tej książki zajęło mi prawie miesiąc co się bardzo rzadko zdarza. Między czasie zapoznałam się z dwoma innymi lekturami bo " Skrzydlaty Morderca" nie do końca mnie wciągnął. Ogólnie wątek ciekawy ale niektóre wydarzenia wydawały mi się mało przekonujące i realne. Dotrwałam do końca i moim zdaniem książka jest przeciętna ale to jest tylko moja opinia. Innym może przypaść do gustu :)

ejwa1960 | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Tak jak większość czytelników wzięłam tą książkę z biblioteki ze względu na okładkę a nie na treść bo poszłam bez okularów;). Wybrałam jeszcze dwie książki ale jak na razie to "Skrzydlaty morderca"jest najbardziej nie udaną pozycją jaką wzięłam "na oko".

Ssskorpionica | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Zawsze lubiłam kryminały, a sam tytuł książki - "Skrzydlaty Morderca" - zaciekawił mnie na tyle, że zdecydowałam się na jej zakup.
Zgrabnie poprowadzone wątki i ciekawa fabuła, bardzo dobrze zarysowane postacie i dobrze rozwinięte wątki psychologiczne, a także ciekawe, zaskakujące zakończenie - to wszystko sprawia, że książka Joanny Hines jest naprawdę wciągająca i interesująca. Dla mnie natomiast pojawił się jeden problem - zbyt wolne tempo, zdecydowanie wolę książki o wartkiej akcji, a tutaj tego niestety nie doświadczyłam.
Książka jest także ciekawym studium psychologicznym młodej dziewczyny, która nie wierzy w samobójstwo swojej matki i wbrew wszystkim, którzy jej nie wierzą, podejmuje własne śledztwo, by odkryć, kto zamordował jej matkę.
Generalnie warto przeczytać, bardzo dobra książka mimo paru niedociągnięć.

Liza | 2011-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Interesująca książka z ciekawymi postaciami. Zarówno o tworzeniu sztuki, o strachu, o tym, że ludzie potrafią ukrywać w sobie różne tragedie. Że ten, kto wydaje się być słaby, nie zawsze jest taki w rzeczywistości. O konformizmie, o tym, że pozwalając na zło, przymykając na nie oko, stajemy się współwinni.

arrow18 | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

"Skrzydlaty morderca" jest niewątpliwie dobrą książką, mimo to, jednak nie do końca przypadła mi do gustu. Może gdyby autorka wplotła trochę rozmów z Kirsten żebyśmy mogli lepiej ją poznać itp., lub gdyby może bardziej szczegółowo opisała morderstwa byłoby inaczej. Książkę czyta się w miarę szybko, ale w pewnych momentach się dłuży i wieje nudą. Jednak jest także sporo momentów gdzie nie możemy się doczekać tego co wydarzy się dalej. Uważam ,że głównymi winowajcami tego wszystkiego są rodzice Raph'a i jego siostry - ojciec pijak który znęcał się nad rodziną i matka która na to pozwalała i biernie się temu przyglądała. Jeśli chodzi o Miriam , w jej przypadku sprawdza się powiedzenie 'najtrudniejszy pierwszy raz', Ci co przeczytali książkę będą wiedzieć o co mi chodzi. Podziwiam Sam , która mimo przeciwności losu dąży do tego aby poznać prawdę i nie zniechęca się gdy pewni ludzie jej to utrudniają. Natomiast nie zachwyca mnie postawa Raph'a Howes'a ,który gdyby nie ukrywał pewnych...

kiniamala | 2014-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2014

I tak czytając w pewnym momencie chciałam przestać. Ta piękna okładka, która kojarzyła mi się z jakąś wielką grozą. Po przebrnięciu jakiś 30 % chciałam się poddać, bo nic poza podejrzeniami się nie działo. Ale wytrwałam dalej i muszę przyznać, że mnie wciągnęła. Akcja się rozwinęła i nie mogłam doczekać się końca, kto zabił, bo od samego początku to było wiadome, ale zakończenie pokazało, że skrzydlaty morderca się nie myli...

Kamila Idziaszek | 2013-09-29

Nie mogę uwierzyć, że to już koniec września. Jeszcze całkiem niedawno denerwowałam się rozpoczęciem nowej szkoły, a teraz okazuje się, że już cały miesiąc za mną. Muszę przyznać, że jest trochę ciężko, ponieważ jest bardzo dużo nauki, a mój czas na czytanie strasznie się ograniczył, ale staram się w wolnych chwilach zabierać się do przeróżnych powieści. Jedną z nich jest Skrzydlaty morderca, którego znalazłam w bibliotece. Ta książka od samego początku przyciągnęła mój wzrok i bardzo mnie zaintrygowała, a gdy zerknęłam na opis wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Gdy ginie znana poetka Kirsten Waller wszyscy myślą, że popełniła samobójstwo. Jedynie jej córka Sam nie może się z tym pogodzić i postanawia udowodnić, że Kirsten została zamordowana. Dziewczyna musi znaleźć mordercę swojej matki zanim ten dopadnie właśnie ją. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę zaginionego dziennika i śmierci Kirsten Waller?

Gdy zaczęłam czytać tę książkę z początku nie mogłam się połapać o co w niej...

Scarlettia | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Gdy umiera znana poetka, Kirsten Waller, wszyscy myślą, że popełniła samobójstwo - ale nie Sam - córka poetki. Rozpoczyna walkę z czasem, aby udowodnić innym, że jej matka została zamordowana.
Dla mnie "Skrzydlaty morderca" to piękna historia o rodzinnych kłamstwach, miłości jak i śmierci. W niektórych momentach nie umiałam oderwać się od książki. Zdecydowanie, autorce należą się brawa.
Jeśli chodzi o Sam - głowną bohaterkę - będąc na początku odetchnęłam z ulgą, że nie jest (tak jak większość bohaterek) miłą, uwodzącą i mrugającą do każdego chłopaka dziewczyną. Mick, bardzo długo nie mógł się do niej zbliżyć - i to mi się podobało.
Obiecałam sobie, że wspomnę coś o poemacie "Skrzydlaty morderca" który musiałam czytać po parę razy. Ten wiersz, naprawdę wpłynął na mnie tak pozytywnie, że sama dostałam weny.
Co mogę więcej pisać? Polecam, na prawdę bardzo gorąco! Koniec z jednej strony wydaję się szczęśliwy a z drugiej smutny.
Nic innego, tylko brać się do czytania!

kaczusia81 | 2013-08-20
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Mam w zwyczaju doczytać do końca zaczętą książkę, ale przez kilka pierwszych rozdziałów miałam ochotę zrezygnować z tego zwyczaju. Myślałam, że nie dam rady. Na szczęście potem książka się poprawiła i fabuła w końcu zaczęła mnie wciągać. Niestety zakończenie przewidywalne nawet dla przedszkolaka, żadnego zaskoczenia. Raczej nie polecam.

Karola452 | 2012-05-10
Przeczytana: 17 września 2011

Fabuła bardzo ciekawa, fajny pomysł, najgorsze było dla mnie to że jest pisana ciężkim tekstem, na poczatku czytało mi sie strasznie, zbyt duzo nazwisk, opisow, było bardzo męczące ale proszę sprobowac ;)