Skrzydlaty Morderca

Wydawnictwo Dolnośląskie
2010-06-14
2010-06-14
Barbara Korzon
śmierć żony morderstwo rozprawa adwokat

Tak jak większość czytelników wzięłam tą książkę z biblioteki ze względu na okładkę a nie na treść bo poszłam bez okularów;). Wybrałam jeszcze dwie książki ale jak na razie to "Skrzydlaty morderca"jest najbardziej nie udaną pozycją jaką wzięłam "na oko".

próbowałam 2 razy, poddaję się jeszcze przed połową. Z nieznanych mi przyczyn nie mogę zmęczyć, może kiedyś spróbuje po raz kolejny. Ale nie obiecuję.

Córka próbuje dojść prawdy w śmierci własnej matki, nie wierzy w jej samobójstwo chociaż każdy postawił swoją teorię, ona bada sprawę szukając jej ostatniego wiersza i wpada na trop przestępstw w rodzinie swojego ojczyma, który ma ułożone życie z młodą kobietą u boku. Prawda jest szokująca dla całej jego rodziny, a młoda kobieta ratuje honor swojej matki, która została zamordowana przez bliskie osoby.

"Skrzydlaty morderca" jest niewątpliwie dobrą książką, mimo to, jednak nie do końca przypadła mi do gustu. Może gdyby autorka wplotła trochę rozmów z Kirsten żebyśmy mogli lepiej ją poznać itp., lub gdyby może bardziej szczegółowo opisała morderstwa byłoby inaczej. Książkę czyta się w miarę szybko, ale w pewnych momentach się dłuży i wieje nudą. Jednak jest także sporo momentów gdzie nie możemy się doczekać tego co wydarzy się dalej. Uważam ,że głównymi winowajcami tego wszystkiego są rodzice Raph'a i jego siostry - ojciec pijak który znęcał się nad rodziną i matka która na to pozwalała i biernie się temu przyglądała. Jeśli chodzi o Miriam , w jej przypadku sprawdza się powiedzenie 'najtrudniejszy pierwszy raz', Ci co przeczytali książkę będą wiedzieć o co mi chodzi. Podziwiam Sam , która mimo przeciwności losu dąży do tego aby poznać prawdę i nie zniechęca się gdy pewni ludzie jej to utrudniają. Natomiast nie zachwyca mnie postawa Raph'a Howes'a ,który gdyby nie ukrywał pewnych faktów i ludzi, nie doprowadziłby do tragedii. Najbardziej denerwującą postacią w całej książce (i chyba wszyscy się tu ze mną zgodzą) jest Lola. "Skrzydlaty morderca" nie jest zły ale nie jest także powalający na kolana. Być może sięgnę po inne dzieła Joanny Hindes - nie mówię tak nie mówię nie. Czas pokaże :)

Książkę czytało się dość lekko, aczkolwiek trzeba było się wpierw wczytać w świat zawarty w książce. Autorka prowadzi swoistą grę z czytelnikiem, przez liczne opisy, próbuje zamotać tak czytelnikiem by stracił z oczu główny watek czy też nie zwrócił uwagi na to kto może kryć się za skrzydlatym mordercom. Myślę, że opisany mroczny i ciężki klimat Kornwalii lepiej odnalazł by się na srebrnym ekranie niż na stronach książki.

Denerwowały mnie wątki poboczne, przez które gasły we mnie zapał i ciekawość. Mimo wszystko wysoka ocena za wrażenia jakie mi przyniosła.

Zawsze lubiłam kryminały, a sam tytuł książki - "Skrzydlaty Morderca" - zaciekawił mnie na tyle, że zdecydowałam się na jej zakup.
Zgrabnie poprowadzone wątki i ciekawa fabuła, bardzo dobrze zarysowane postacie i dobrze rozwinięte wątki psychologiczne, a także ciekawe, zaskakujące zakończenie - to wszystko sprawia, że książka Joanny Hines jest naprawdę wciągająca i interesująca. Dla mnie natomiast pojawił się jeden problem - zbyt wolne tempo, zdecydowanie wolę książki o wartkiej akcji, a tutaj tego niestety nie doświadczyłam.
Książka jest także ciekawym studium psychologicznym młodej dziewczyny, która nie wierzy w samobójstwo swojej matki i wbrew wszystkim, którzy jej nie wierzą, podejmuje własne śledztwo, by odkryć, kto zamordował jej matkę.
Generalnie warto przeczytać, bardzo dobra książka mimo paru niedociągnięć.

Przeczytałam i szybko zapomniałam. Nie ma niczego zaskakującego w tej książce.

Przeczytałam i szybko zapomniałam. Nie ma niczego zaskakującego w tej książce.

Ciekawie opowiedziana historia morderstwa. Niby wiadomo kto, a jednak zakończenie zaskakuje. Bohaterowie niejednoznaczni, interesujące wątki dodatkowe. Spróbuję coś jeszcze tej autorki.

Świetna,wciągająca książka.Sławna poetka popełnia samobójstwo,jedynie córka w to nie wierzy...Trudno jest odgadnąć kto jest mordercą ,a jeśli już się domyślisz to ,niespodzianka ....Polecam,świetny kryminał :-)

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał