Śmierć przychodzi nocą

Cykl: Irene Huss (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf II
Nattrond
dona

Gdy pewnej zimowej nocy w prywatnej klinice zostaje wyłączony prąd i rozlega się alarm, doktor Loewander spieszy na intensywną terapię. Niestety leżącego tam pacjenta nie udaje się uratować. Pielęgniarka, która pełniła dyżur przy łóżku chorego, leży martwa na podłodze. Drugiej z dyżurujących nie można nigdzie odnaleźć. Gdy inspektor Huss próbuje zrekonstruować zdarzenia, jedna z pacjentek twierdzi, że na korytarzu widziała siostrę Teklę. Niestety Tekla powiesiła się na strychu szpitala 50 lat temu...

Równocześnie w miejscowej gazecie pojawia się wywiad z pewną bezdomną kobietą, która oświadcza, że widziała w parku siostrę Teklę. Krótko potem i ona znika, a po jakimś czasie w zaroślach nad rzeką zostaje znalezione jej ciało. Kilka kroków dalej leży rower zaginionej pielęgniarki. Atmosfera w szpitalu coraz bardziej się zagęszcza i inspektor Huss staje przed nie lada wyzwaniem. Musi jak najszybciej znaleźć sprawcę tych zbrodni, a jednocześnie stawić czoła problemowi mobbingu w szeregach sztokholmskiej policji.

źródło opisu: Videograf II, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

ElViento | 2016-08-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Bardzo zgrabna i wciągająca. Wartka akcja, niezły styl i lekkość pisania. Niby mroczna, ale nie ma tak "sztywnego i poprawnego" klimatu, jak inne skandynawskie (skądinąd uwielbiam ten mrok i sztywność ;) ). Bardzo dobry kryminał, jednym zdaniem :)

bractworozy | 2016-01-24
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 stycznia 2016

kolejna książką z irene huss w roli głównej
ciekawy pomysł, dobre rozwiązania, chociaż po pewnym czasie można się domyślić kto zabijał
szkoda, że rodzinne tajemnice zostały pominięte i trochę zostawione z boku
polecam na wieczór z herbatą i jazzem w tle :D

Zuela | 2014-06-20

Rodzinne tajemnice prowadzą do morderstwa.Zadłużona klinika,zazdrosne byłe i obecne żony doktora.Kryminał na raz,taki sobie

Robson73 | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Pierwsza moja książka tej autorki i muszę przyznać, że bardzo dobra.
Fajnie poprowadzona fabuła, super się czyta, no i najważniejsze wciąga i trzyma w napięciu :)
Polecam

Monaa_a | 2012-08-12

Łatwa, lekka i przyjemna...nieszczególnie trzyma w napięciu. Raczej nie dla osób, które lubią trillery w których trzeba się "nagłówkować".

dorota | 2011-06-12
Przeczytana: 12 maja 2011

To nie jest kryminal do jakiego przywyklismy,typu seryjny morderca,gwalciciel. Historia zaczyna sie kiedy w starym szpitalu zostaje zamordowana pielegniarka,na miejsce przybywa policja i dowiaduje sie od jednej z siostr ze ta na miejscu zbrodni widziala ducha siostry przelozonej ktora przed 50 laty w tym szpitalu popelnila samobojstwo. Swietnie uchwycony mroczny klimat starego szpitala ktory kryje tajemnice sprzed pol wieku,napiecie ktore towarzyszy nam od poczatku do konca nie pozwala odlozyc tej ksiazki na pozniej. Polecam,ja juz zamowilam kolejna tej autorki,mam nadzieje ze bedzie rownie dobra.

Jagoda30 | 2012-10-24
Przeczytana: 24 października 2012

Nie jest to faktycznie kryminał trzymajacy w naięciu od pierwszej do ostatniej strony, akcja toczy się wolno, mniej więcej od połowy ksiażi można się domyślić kto jest mordercą, a mimo to ksiażkę czyta się naprawdę przyjemnie. Napisana jest dość lekko, wciąga i naprawdę nie ma w niej dłużyzn

Jedyne moje zastrzeżenie, to jak w każdej szwedzkiej książce bohaterowie ciągle piją kawę. Nie wiem na ile istotne jest dla akcji, zeby na każdej rawie stronie pić kawę, ale ja już kolejnego "kawowego ciągu" chyba "nie zniesę" ;)

marcheff | 2013-10-07
Przeczytana: wrzesień 2013

Rewelacyjna książka, sympatyczna pani inspektor i jej koledzy z zespołu. Czyta się naprawdę dobrze, ciekawy wątek. Jeszcze nie miałam okazji czytać podobnej książki dlatego jestem zachwycona. Bałam się że po tym jak przeczytałam większość książek Agathy Christie, tak wspaniałej autorki, już nic mi się nie spodoba. A tu taka rewelacja.

Kaka | 2012-08-17

Nuda. Żadnych emocji, wszystko takie przewidywalne i proste do bólu. Nigdy więcej Helene Tursten, umęczyła mnie ta pani.

Paulina | 2015-04-24

Po powieści kryminalnej spodziewam się przede wszystkim zaskakującego wręcz szokującego zakończenia. Nie znalazłam go w tej i poprzedniej książce Helene Tursten, którą czytałam. Autorka prowadzi czytelnika dość powolnie i przewidywalnie przez historię zniknięć i morderstw, ale nie jest to do końca żmudna wędrówka. Znalazłam tu ciekawie realistyczną charakterystykę pracy sztokholmskiej policji, bez brawurowych pościgów i kałuż krwi na każdym kroku. Pani inspektor Huss swoją naturalnością od razu wzbudziła moją sympatię.A i wątek tajemniczej zjawy nie pozostawia czytelnika obojętnym.