Anioły powodzi

Wydawnictwo: Książnica

Do pracowni znanej konserwatorki dzieł sztuki, Kate Holland, trafiają dwa obrazy od anonimowego właściciela. Zadaniem Kate jest usunąć malarskie graffiti na nich naniesione. Kobieta szybko domyśla się, że ktoś pragnie jej przekazać w ten zawoalowany sposób ważną informację. Ślady prowadzą do Florencji, do rodziny arystokratów, z której pochodziła tragicznie zmarła przyjaciółka Kate,...

Ślady prowadzą do Florencji, do rodziny arystokratów, z której pochodziła tragicznie zmarła przyjaciółka Kate, Franceska. By rozwiązać zagadkę, Kate decyduje się na podróż do Włoch, gdzie tajemnicza wiadomość pozwoli jej odkryć prawdę o tragicznych wydarzeniach z przeszłości…

[opis wydawcy]

książek: 1901
Gosia | 2015-09-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2015

Książki wydawnictwa "Książnica" to dla mnie zazwyczaj gwarancja dobrej lektury. Nie inaczej było i tym razem.
Autorki - Joanny Hines - wcześniej nie znałam, ale pozytywnie mnie zaskoczyła. Chętnie przeczytam inne jej książki, o ile uda mi się je dostać.
Książka ma wszystko , co powinna zawierać tego typu lektura:
są młodzi ludzie, zaangażowanie w pomoc po powodzi we Florencji jesienią 1966, są pierwsze miłości i pierwsze rozczarowania, jest też czas na zabawę - samo życie. Do tego jest tajemnica, która ma wpływ na wiele osób z otoczenia Francesci.
Wydarzenia z 1966 roku poznajemy retrospektywnie, a wyjaśnienie tajemnicy następuje już współcześnie, po wielu latach.
Dużą przyjemność sprawiło mi czytanie tej książki. Szczególnie ujęła mnie psychologiczna warstwa powieści i związana z nią akcja. Do tego Toskania, piękne widoki, włoski klimat... moje ulubione miejsce.

Przejmująca, cudowna i wzruszająca książka bardzo przyjemnie się szybko czyta.
Akcja znakomita, trzyma w napięciu przeurocza, wspaniała lektura na miłe popołudnie!!!!

Renata | 2012-05-10
Przeczytana: 10 maja 2012

Książka wywołała u mnie mieszane uczucia. Miejscami nie mogłam zrozumieć, co autorka chciała nam przedstawić. Jednak z rozdziału na rozdział książka stawała się bardziej ciekawsza i wciągająca. Ładne zakończenie. :)

magdalenardo | 2011-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: luty 2007

Książka jest fenomenalna!!! Byłam nią oczarowana i nie potrafiłam przez dłuższy czas sięgnąć po inną, bo w każdej szukałam Franceski! Świetna fabuła, aura tajemniczości i ciekawe rozwiązanie - choć udało mi się rozwiązać zagadkę przed końcem :) Genialna! Jak dla mnie to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika książek! Polecam :)

IwonaGa | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 lutego 2012

Zaczyna się ciekawie,wciąga...Ale potem się rozciąga i przynudza.Te tajemnice trochę naciągane:żeby tylko była sensacja.Takie to wszystko mało prawdziwe...

MartaKa | 2014-02-23
Przeczytana: 2011 rok

Duża przyjemność. Amerykanie w Włoszech, chwalebna akcja a do tego wątek romansowy i piękne widoki, dzieła sztuki, włoskie miasteczko...
Czyta się dobrze, przyjemnie spędzony czas. Polecam spaghetti z łososiem (przepis z książki)- szybko i smacznie, no i po włosku ;)

Adrianna Strzyżewska | 2010-07-01

bardzo długo autorka podtrzymała atmosferę tajemnicy, ale końcówka była już zbyt oczywista i wyznanie bohaterki było mało spektakularne. jednak książkę polecam każdemu, kto lubi tajemnice, niewyjaśnione sprawy sprzed lat i trochę pogmatwanej miłości.

ewelion | 2016-11-14
eMM | 2016-09-05