Piąty sekret

Wydawnictwo: Książnica

Jane przeżywa kryzys małżeński - ma dość słodkiego jak miód męża i problemów finansowych wspólnej firmy. Kiedy dowiaduje się, że jej przyjaciółka z lat dziecinnych została brutalnie zaatakowana i zapadła w śpiączkę, ożywają w jej pamięci wspomnienia tragicznej śmierci ukochanego brata. Wtedy właśnie zaskakuje ją nocny telefon od przyjaciela proszącego o pomoc. Ciekawość i chęć odmiany monotonnego życia popychają Jane do wyprawy w przeszłość. Odkryje sekrety dręczące ją od dzieciństwa, lecz prawda będzie bolesna.

wiejskifilozof | 2014-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2014

Każdy,no prawie każdy z nas ma swoje rozrachunki z przeszłością.Jakoś tajemnicę, która jest znana tylko tym wybranym.Jane jest taką osobą,to można by powiedzieć typowa mieszkanka Wysp Brytyjskich.Mężatka prowadząca wraz z mężem firmę ogrodniczą.Jej życie jednak nie jest usłane różami.
Kobieta czuje,że w jej wydawałoby się poukładanym życiu jest coś nie tak.
Że ten związek nie ma w sobie tego czegoś,że potrzebuję zmian.
Akcja książki nie pędzi, nie czyta się tej książki błyskawicznie.
Wręcz przeciwnie, trzeba się skupić by lepiej poznać to co się dzieje wokół Jane.
Kobieta wspomina swe dawne lata, kiedy z bratem i kolegami i koleżankami opowiadali sobie często wymyślone sekrety.
Był tam tam też,ten piąty sekret.Sekret o którym nikt nie chciał mówić,coś co mogło zniszczyć rodzinne życie Jane.
Tak więc warto przeczytać Piąty Sekret, bo to mądra i wartościowa choć trudna książka.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2013-01-15
Przeczytana: 11 stycznia 2013

Mocna, trudna, ciekawa.
Notka na okładce zapowiada coś zupełnie innego, jakąś mieszaninę sensacji i romansu. Tymczasem otrzymujemy raczej dramat psychologiczny.
Dobrze poprowadzona akcja, doskonale pokazane jak ludzie potrafią latami projektować na innych swoje własne lęki, urazy i zranienia, jak mogą się latami niszczyć i ranić, nadinterpretować lub "niedointerpretować" czyjeś zachowania, dorabiać cała historię do niedopowiedzeń. A wszystko właśnie przez niedopowiedzenia i sekrety, przez tematy tabu, przez brak Prawdy po prostu.
Świetne obserwacje. Polecam.

Tinkerbelle | 2013-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Dawno nie czytałam książki, która by tak mnie zirytowała. Nie mogę wyjść z podziwu dla autorki, jak można było wykreować tak antypatyczną główną bohaterkę. Postacie wręcz przerysowane, świat przedstawiony ok, ale reszta....

Hiasyntia Cz | 2012-11-07

Książka niesamowicie przypadła mi do gustu. Przeczytałam ją na jednym wdechu i wracałam kilkakrotnie.
Polecam.

Izzy | 2013-06-29
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Bardzo wciągający dramat psychologiczny
przeczytałam jednym tchem

Sylwia | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Książka podobała mi się, chociaż muszę przyznać, że po przeczytaniu kilkunastu stron chciałam odłożyć książkę, ponieważ denerwowała, mnie główna bohaterka. Jane jest mało sympatyczna i czasami drażniło mnie jej zachowanie, ale przemogłam się i przeczytałam do końca i nie żałuje. Polecam

autopsymybody | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Bohaterka od pierwszej strony działa na nerwy , książka ogólnie bez ładu i składu a do zdrady swojego męża bohaterka podchodzi tak,jakby właściwie nic się nie stało. Jestem na nie.

Asia | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016