Obwiniona

The Guilty Plea
978-83-7648-824-0
morderstwo, żona, detektyw
Ag2S

Rozwód Terrance’a Wylera, najmłodszego syna dobrze znanej w Toronto rodziny handlowców, to wydarzenie, o którym piszą wszystkie gazety. Tymczasem rankiem pierwszego dnia rozprawy, w kuchni luksusowej rezydencji niedoszłego rozwodnika, opiekunka do dzieci odnajduje jego zwłoki, noszące ślady licznych ran zadanych ostrym narzędziem. Na miejsce zbrodni natychmiast przybywa detektyw Ari Greene, a kilka godzin później żona ofiary, Samantha Wyler, zjawia się w kancelarii swojego adwokata z zakrwawionym nożem zawiniętym w ścierkę do naczyń. Jej wina wydaje się oczywista, jednakże detektyw Greene już wkrótce się przekona, że rodzina Wylerów ma niejedną pilnie strzeżoną tajemnicę.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

dilbi | 2015-08-03
Przeczytana: 24 lipca 2015

Hmmm spodziewałam się czegoś innego - raczej śledztwa niż opisu samego procesu - bo to jest temat przewodni. Ale jest opisany na tyle dobrze, że nie nudził się za bardzo. I wielki plus za zakończenie :)

rudarecenzuje | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Samantha Wyler nie miała łatwego dzieciństwa. Podchodziła z małej miejscowości, która nie oferuje swoim mieszkańcom żadnych możliwości i szans na lepszą przyszłość. Co więcej, jej rodzina nigdy nie należała do bogatych, a jedynym źródłem utrzymania było prowadzenie przez nią maleńkiej stacji benzynowej. Ta stacja kojarzy się jednak kobiecie przede wszystkim ze stratą ojca, który zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Mimo że Sam była szkolną prymuską, w przeciwieństwie do pozostałych koleżanek nie dostała żadnej dobrej oferty stażu czy zatrudnienia. O wszystko musiała walczyć sama. A jej rozchodziło się głównie o pieniądze. Prawdopodobnie, dlatego też tak łatwo było jej odstawić szczęście rodzinne na drugi tor- pragnęła jedynie zostać docenioną w pracy i przekonać się, że jest wartościową osobą, która niekoniecznie chciała korzystać z majątku męża.

Wielokrotnie spotkałam się z powiedzeniem, że w życiu nie można mieć wszystkiego. Szybko przekonała się o tym również nasza...

| 2015-10-21

Kolejny raz zatopiłam się w przyjemnej lekturze. Po przeczytaniu Apartamentu postanowiłam zaufać autorowi i zapoznać się z jego kolejną książką. Tym razem również nie zawiodłam się, a Robert Rotenberg kolejny raz mi udowodnił, że jest całkiem niezłym pisarzem.

Tym razem cały wątek jest bardzo rozbudowany. Coś mi się wydaje, że autor lubi łączyć sprawy związane z prawem karnym i rodzinnym. Kolejny raz dzięki akcji książki mamy okazje przenieść się do chłodnego Toronto. Dowiedziałam się dzięki tej książce ciekawej rzeczy- podobno Kanadyjczycy są strasznie grzecznym i uprzejmym narodem. Podobnie jak w poprzedniej pozycji autora mamy do czynienia z morderstwem małżonka. Wcześniej mąż został posądzony o zabicie żony, a tutaj odwrotnie. Sprawa się komplikuje. Dlaczego? Małżonkowie są w trakcie rozwodu, trwa batalia o dziecko, a dodatkowo Samantha daje ponieść się emocją i piszę wiele agresywnych ironicznych maili do swojego jeszcze męża.

Sprawa z początku prosta, zabójstwo z...

Patka93 | 2014-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2014

Ksiażka fajnie napisana, trzyma w napięciu, nawet jeśli wiesz kto zabił, no ale nie mozesz wiedziec tego na 100% dopóki nie przeczytasz do końca. Polecam

ksiazkoholiczka94 | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Bardzo podoba mi się pomysł na fabułę. Co prawda samo morderstwo jest takie, jakich wiele, jednak Rotenberg zdecydował się pokazać zupełnie inne oblicze śledztwa i za to dla niego wielki plus.
Zazwyczaj czytając kryminał, towarzyszymy śledczym w pościgu za mordercom, a książka kończy się w chwili schwytania sprawcy. W "Obwinionej" jest zupełnie inaczej: już na początku mamy oskarżoną, samo śledztwo jest krótkie, a główny wątek stanowi proces sądowy. Autor skupił się przede wszystkim na roli prokuratora i obrońcy: W jaki sposób obie strony przygotowują się do procesu? Co nimi kieruje? O czym myślą? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedź czytając "Obwinioną".

Jeśli chodzi o bohaterów to ciężko coś o nich powiedzieć. Na pewno łączy ich jedno: zarówno Jennifer, jak i Ted są niezwykle zaangażowani w pracę, na czym cierpią ich rodziny.
Szczerze mówiąc, trochę zabrakło mi kreacji bohaterów, autor nadał im "jakieś" cechy, chyba tylko po to, by...

eMPeWu | 2014-12-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Przednia!
Poznajemy od środka kanadyjski wymiar sprawiedliwości. Śledzimy od początku do końca proces Samanthy Wyler, oskarżonej o morderstwo męża. Samantha ma wszystko - tzw. "motyw i sposobność". Wylerowie mieli właśnie zacząć sprawę rozwodową, Samantha miała mieć odebrane prawa do opieki nad synem, mąż był już w nowym związku z piękną aktorką. W dodatku Samantha miała przy sobie narzędzie zbrodni. Czego chcieć więcej...? Porywcza, niepanująca nad agresją, wybuchowa Samantha musi być winna. Kiepska matka, porzucona żona, skłócona z rodziną męża. Wszystkie dowody wskazują na Samanthę, nikt nie wierzy w jej niewinność, łącznie z jej obrońcą. Ale dlaczego po niedługim czasie zaczyna czuć pod skórą, że coś nie gra? I jak bronić ewidentnie winną kobietę? Czy zakończenie zaskakuje? - I tak, i nie.

Robert Rotenberg stworzył świetne postaci. Od detektywa, policjanta, oskarżonej, adwokatów po opiekunkę do dziecka. Wszystkie są wyraźne, konsekwentnie zbudowane charaktery z przypisanymi do...

jotgol | 2015-06-09

Jest to pierwsza książka tego autora, która wpadła w moje ręce. Jestem jednak pewna, że przeczytam jego drugą książkę. Czyta się świetnie, trzyma w napięciu do ostatniej strony, bardzo zaskakujący finał. Jest to kryminał sądowy, więc jeśli ktoś lubi taki temat w książkach to Obwiniona powinna mu się podobać, i nie będzie zawiedziony. Serdecznie polecam.

angel141 | 2011-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest wciągająca, dobrze się ją czyta, jednak zawiodłam się na zakończeniu powieści. Podejrzewałam, że w zbrodnię zamieszany jest ktoś z rodziny Wyler'ów, jednak motyw zupełnie mnie nie przekonał... Spodziewałam się jakiejś intrygi albo czegoś, czego nikt by się nie spodziewał. Było to dla mnie trochę naciągane. A szkoda, bo książka fajna.

pratti | 2016-06-01
Przeczytana: 25 maja 2016

Morderstwo oraz rodzinne sekrety. Obwiniona i winna. Czy sprawiedliwość postawi na swoim?

Renee | 2012-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kryminał z oczywistą wydawałoby się sprawą morderstwa, gdy ginie mąż, który jest w trakcie rozwodu z żoną, a więc kto ma być podejrzany jak nie żona, która dodatkowo ma porywcze usposobienie. Cóż przepis prosty, ale na mój gust autorowi do końca nie wyszedł. Książka momentami wręcz nużąca, a oczywistość faktu, że to jednak nie żona jest sprawcą uderza od pierwszych stron. Podobał mi się opis procesu przed kanadyjskim sądem, bo przecież nie jest to dla każdego jasne, skąd tradycja noszenia takich a nie innych strojów przed sądem. Sama jednak intryga ciągnie się zbyt powoli, żeby nie powiedzieć, że wlecze się ślamazarnie. Książka dla fanatyków kryminałów sądowych, a pozostali też może znajdą w niej coś ciekawego dla siebie.