Rykoszetem. Rzecz o płci, seksualności i narodzie.

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-401-8
literatura faktu
Zuzia

Zbiór ciekawie napisanych esejów, które czyta się momentami z dużym niedowierzaniem. Subiektywny opis Polski współczesnej poprzez poruszenie tematu religii, homoseksualizmu, różnicy płci.

monk | 2014-08-17

...często gdy mam chwile zwątpienia, zawahania, okazje się, że krótki esej, czy felieton Agnieszki Graff stawia mnie do pionu!
Graff ostrym cięciem zawsze podsumuje nasze specyficzne postrzeganie "polskości", którą się brzydzę i za którą jest mi po prostu wstyd...

kasia | 2014-12-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

"Jak to się dzieje, że gdy chodzi o kobiety, o płodność, o rodzenie, nikomu zdaje się nie przeszkadzać pomysł prawnego narzucania heroizmu, wymuszania świętości ustawą, karania za brak gotowości do poświęceń?" Agnieszka Graff dokładnie odpowiada na to oraz wiele innych kluczowych dla kobiet w Polce pytań.

Istas | 2012-01-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012, W.A.B.
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Joanna | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Książka, którą szczególnie warto przeczytać właśnie teraz- gdy PIS znów jest u władzy. Przerażająco trafna w swoich spostrzeżeniach. Bardzo ułatwia zrozumienie współczesnego dyskursu polityczno- obyczajowego.

dintah | 2013-02-01

taka sobie. nie wytrzymuje testu "no i?"

WeronikaStępkowska | 2016-07-31
bdom | 2016-03-04