Seks na wysokich obcasach

Wydawnictwo: Agora SA
Seks, wywiady
Adam

Zbiór wywiadów Pauliny Reiter z dr Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, które ukazały się na łamach "Wysokich Obcasów". To bezwstydne rozmowy o seksualności - o tym, co to jest pożądanie, co robić gdy nie mamy ochoty na seks, gdzie jest punkt G, o problemach mężczyzn w łóżku, o zdradzie, o tym dlaczego (i czego) się wstydzimy, o wibratorach i innych zabawkach erotycznych, o fantazjach...

To bezwstydne rozmowy o seksualności - o tym, co to jest pożądanie, co robić gdy nie mamy ochoty na seks, gdzie jest punkt G, o problemach mężczyzn w łóżku, o zdradzie, o tym dlaczego (i czego) się wstydzimy, o wibratorach i innych zabawkach erotycznych, o fantazjach erotycznych, seksie oralnym, seksie tantrycznym i o tym jak zmienia się nasza seksualność gdy wchodzimy w kolejne fazy życia.

To rozmowy o wszystkim co dzieje się między kobietą i mężczyzną.

Książka została zilustrowana przez znaną rysowniczkę Agatę "Endo" Nowicką.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/SEKS/pr/-seks-na-wysokic...(?)

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/SEKS/pr/-seks-na-wysokic...»

anika | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2016
Przeczytana: 22 lipca 2016

Książka nudna, mogąca zainteresować chyba jedynie stłamszone kobiety, które niewiele wiedzą o sobie i swoim ciele, a seks uprawiały do tej pory przy zgaszonym świetle i nawet nie przyszło im na myśl, że można się pokazać nago swojemu facetowi. I chyba tylko takie osoby będą w stanie uznać ją za bezwstydną, bo jedyne co tu żenuje, to język obu pań - określenia typu "robienie laski" w ustach dojrzałych kobiet dla mnie są żenujące.
Pary, które wzajemnie się szanują, kochają i mają ze sobą bliski kontakt psychiczny i fizyczny nic z książki nie wyniosą i nie dowiedzą się niczego więcej o swoich relacjach, wbrew opisowi, że to rozmowy o wszystkim co dzieje się między mężczyzną a kobietą.

Melancholia | 2012-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2012

Czytanie tej książki jest jak rozmowa z najlepszą przyjaciółką. I taka też forma jest tu zastosowana - siedzą sobie dwie kobiety (edukatorka seksualna Alicja Długołęcka i dziennikarka Paulina Reiter) i gadają. Seks z tytułu należy rozumieć jak najbardziej dosłownie, bo wszystkie możliwe aspekty zagadnienia są tu dokładnie omówione, od wstydu po wizytę w sexshopie i od pożądania po zdradę.

Żyjemy w katolickiej, konserwatywnej kulturze, gdzie seks to tabu. I choć książek na ten temat na rynku nie brakuje, są to głównie przedruki lub wydania albumowe. Ta pozycja jest absolutnie wyjątkowa - po pierwsze mocno osadzona w polskich realiach, a po drugie obszerna i bardzo rzetelna. Na dodatek napisana fantastycznym językiem, balansującym pomiędzy suchą anatomią a soczystymi kolokwializmami.

Autorki rozmawiają bardzo szczerze, bezwstydnie wręcz, ale przede wszystkim mądrze. Rozbierają (dosłownie!) kobietę na czynniki pierwsze, a potem znów składają ją w całość. Dają jej ciało, rozum i...

Krzysiek | 2014-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 lipca 2014

Kolejna "wakacyjna" pozycja :) Napisana w formie wywiadu, ciekawa, interesująca. Dobrze spojrzeć na te sprawy z kobiecej strony ;) Polecam

korcia | 2012-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2012

Super książka napisana przez kobiety o kobietach i chyba głównie dla kobiet, chociaż myślę, że żadnemu mężczyźnie by ta lektura nie zaszkodziła.
Czytając tą książkę, czułam jakbym spotkała się z najlepszymi przyjaciółkami, żeby sobie porozmawiać o seksie, intymności, wstydzie, fantazjach erotycznych, gadżetach, seksie tantrycznym...
Jest to piękna rozmowa, która mam nadzieję zapoczątkuje wiele kolejnych rozmów bliskich sobie osób. W naszym kraju seks nadal jest tematem tabu, czymś o czym nie chcemy lub nie wiemy, jak rozmawiać. Myślę, że wiele z nas nadal czuje się w tym temacie niewygodnie. Czas to zmienić.
Ogromnie oczarowała mnie też rozmowa pani dr Długołęckiej z dwiema dziewczynkami Olą i Alą, które mają osiem i dziewięć lat.
Bardzo podobało mi się, jak dziewczynki mądrze, z dużą swobodą rozmawiały o seksie, a nawet dziwiły się, że dorosłych ten temat krępuje. Poziom wiedzy dziewczynek jest budujący.

Zdecydowanie polecam!

żabot | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Niestety oficjalny opis książki zafałszowuje to, co jest w środku. Bo niewiele jest tam o tym, co dzieje się MIĘDZY kobietą a mężczyzną a bardziej o tym, co dzieje się z samą kobietą i to często kobietą nie bardzo młodą, często już dojrzałą, czasem mocno. Może to taka konwencja – spotykają się dwie doswiadczone już psiapsiółki i rozpoczynają „babskie gadanie” o tym, czy, kiedy i gdzie swędzi i co z tym robić, a jeśli nie swędzi, to dlaczego. Zgadzam się z opinią Michała – o facetach tu prawie nic nie ma, facet jest gdzieś obok, przy okazji. Nie koniecznie jest traktowany zaraz mechanicznie i merkantylnie, co to to nie, ale kiedy znana pani seksuolog ciągle nawija o partnerstwie, wzajemnym zrozumieniu, seksie tantrycznym, przekazywaniu sobie energii, wspieraniu się etc. to jednak spodziewałbym się, że jednak trochę więcej będzie też i o pragnieniach odczuciach i poglądach facetów. Tymczasem mam wrażenie, że w książce jeśli o facetach, to tak podłóg stereotypów sprzed 30-40 lat. Miłe...

pannanika | 2012-05-29
Przeczytana: 28 maja 2012

Ten wywiad jest genialny. Myślę, że te książkę powinna przeczytać każda dorosła kobieta, a może nawet jej partner. Omawiane są wszystkie aspekty ludzkiej seksualności, fazy życia kobiety, sytuacje zdrady, różne rodzaje seksu - w sposób ludzki, zrozumiały i bez przesady w żadną stronę. Książka na pewno nie jest wulgarna, nikogo się ni ocenia. Z czystym sercem polecam każdemu.

MagdaP | 2012-05-30

Lektura obowiązkowa dla każdego dorosłego, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Wychowani jesteśmy w klulturze, tradycji, w której o seksie rozmawia się w sposób niedojrzały (deprecjonujący, wulgarny, ośmieszający) albo nie rozmawia się wcale. Ta książka pokazuje, że o seksualności można rozmawiać mądrze, bez fałszywego wstydu w sposób dojrzały i z szacunkiem. Myślę, że długa jeszcze droga w tym zakresie przed Polakami, zaniedbania w tej materii sięgają pokoleń. Wierzę w to, że dzięki m.in. takim lekturom, burzącym tabu, będzie nam się z czasem wiodło lepiej :)

Michał | 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

Dosyć ciekawa, mało konkretów. Język ni to normalny, ni to próbujący zabawić czytelnika 'pasztety'? No LOL. Chwilami pseudo-wydumane podejście, które w ogóle nie absorbuje innych obrazów danej sytuacji. Czy da radę się z niej czegoś nauczyć - nie. Czy poszerzy horyzonty ciemnogrodu - tak. Czy te rozmowy są bezwstydne - nie.

Generalnie zbyt kobiecy punkt widzenia na niektóre sprawy przesłania prawidłową ocenę sytuacji z punktu mężczyzn. Choć to taka konwencja to jednak umniejszanie pewnych męskich spraw czy psychiki jest niedopuszczalne, ponieważ wmawia ludziom rzeczy, które są najmniej istotne.

Nie mniej jednak można przeczytać.

Izoldka | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Żyjemy w czasach, kiedy seks jest traktowany bardzo przedmiotowo, w wyniku czego szybko staje się monotonny i nieciekawy. Co jest tego przyczyną? Nasz i partnera egoizm? Brak bliskości? Czy może coś więcej?
Na początku nie mogłam się odnaleźć w tej książce, ale w miarę czytania zgłębiałam coraz bardziej jej przesłanie.
Jest to rozmowa dwóch kobiet. O seksualności. O tym, jak ważna jest znajomość naszych własnych ciał i naszej psychiki. O tym, czy istnieje granica, której nie powinnyśmy przekraczać.

Magdalena Gościniak | 2014-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Oj, oj, oj, jak ja lubię tę książkę. Bezprecedensowa, bezpruderyjna, bezpardonowa. Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety, ba facet też się z niej wiele dowie!

Cykl rozmów dotyczy nie tylko seksu, ale przede wszystkim kobiecości i bycia w relacji, także z samą sobą. Przemyślenia oscylują wokół edukacji, orientacji, fantazji i realiów, zdrady, małżeństwa, a przede wszystkim o rozwoju seksualności w ciągu kobiecego życia. Fascynujące!

Na całość składa się 15 rozmów, każda dotyczy innego tematu - namiętności, pożądania, radości, przyjemności, stereotypów, wychowania, manipulacji, porozumienia, przyjmowanych masek i odgrywanych ról, atrakcyjności, kryzysów, "zabawek", masturbacji, orgazmu, dorastania, przemijania i rozwoju. Czyli tego wszystkiego, co wpływa na jakość naszego seksualnego życia.

Czy będzie bardziej udane po lekturze tej książki? Nie wiem. Ale jestem pewna, że będzie bardziej świadome. Bez owijania tematu w bawełnę Alicja Długołęcka i Paulina Reiter stawiają wiele...