Nowicjusz diabła

Tłumaczenie: Irena Doleżal-Nowicka
Cykl: Kroniki brata Cadfaela (tom 8)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Devil's Novice
dona

Anglia, wiek XII. Braciszek Cadfael z opactwa w Shrewsbury znany jest ze swego ogródka pełnego zamorskich roślin. Sławne są jego egzotyczne przyprawy, lecz najbardziej pożądane są lekarstwa przyrządzane przez uczynnego mnicha. Obrotny weteran wojen krzyżowych i żeglarz, który w wieku pięćdziesięciu paru lat wstąpił do zakonu benedyktynów, ma jeszcze jeden dar nadany przez Pana - potrafi rozwiązywać zagadki kryminalne. Jest nieprzejednanym tropicielem zbrodni i nieprawości.

Raf_use | 2017-02-08
Na półkach: Ellis Peters, Przeczytane