Cienie Imperium

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Shadows of the Empire
Tomek Kolenda

Han Solo od pół roku jest jeńcem Imperium. Teraz Darth Vader wyznacza nagrodę za głowę Luke`a Skywalkera. Rozpoczyna się największe polowanie w dziejach galaktyki. Lord Vader nie wie jednak, że ma potężnego przeciwnika, który również pragnie śmierci rycerza Jedi...

Marcin | 2015-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Bardzo pozytywne zaskoczenie po dwóch wcześniejszych, bardzo słabych tomach. Początek nie zwiastował tego że może naprawde sie coś dziać, ale im dalej w las tym akcja sie rozkręcała. Fajnie pokazana walka o wzgledy Iperatora miedzy Vaderem ,a Xizorem.

Wspaniała książka! Czuć pięknie klimat Oryginalnej Trylogii, a do tego jest to świetne uzupełnienie filmów (dzieje się pomiędzy V i VI epizodem). Warto wspomnieć, że powstał do niej również bardzo ładny soundtrack jak i gra komputerowa oraz komiks. Książkę polecam nie tylko fanom Gwiezdnych Wojen!

Nanette | 2015-04-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Bardzo miłe uzupełnienie Starej Trylogii. Zwłaszcza przedstawienie Luke'a nie jako Rycerza Jedi, lecz młodego, narwanego i niecierpliwego chłopaka, dopiero uczącego się opanowania Mocy. Poza tym miło było znów spotkać się z Leią, Wookie'm czy Lando. A do tego jeszcze Dash, taki zamiennik Hana.

Sebastian Janek | 2014-09-24
Przeczytana: 13 września 2014

Twórczość Perry'ego poznałem wcześniej za sprawą "Gwiazdy śmierci" oraz dwóch noweli z serii "MedStar" - wszystkie książki napisał przy współpracy z Michaelem Reaves'em. Wspomniany "MedStar" to historie średniej wartości, ale "Gwiazda…" była już bardziej obiecująca. Napisane w całości samodzielnie "Cienie Imperium" ukazują najlepszy kunszt pisarski autora, który w swoim dorobku ma ponad pięćdziesiąt powieści.

"Cienie Imperium" wydane 13 lat po premierze "Powrotu Jedi" rzucają nowe światło na wydarzenia rozgrywające się pomiędzy epizodami V i VI. Prolog rozpoczyna się kultową sceną rozmowy z "Imperium kontratakuje", w której Imperator rozmawia z Vaderem o młodym Skywalkerze. Z tą różnicą, że autor przedstawia rozmowę z punktu widzenia Imperatora, któremu towarzyszy całkiem nowa, tajemnicza postać.

Powieść nie ustępuje żadnej z adaptacji książkowych klasycznych epizodów, właściwie jako jedna z niewielu powieści ściśle powiązanych z filmem, nadawała by się idealnie na ekranizację....

alex2586 | 2010-08-17
Na półkach: Przeczytane, Moje e-booki
Przeczytana: 2004 rok

Jedna z moich ulubionych książek z tej serii. Ma nie tylko dużo humoru oraz świetnej akcji ale też pokazuje Luke'a w trochę innym świetle. Cały czas jeszcze się uczy a w związku z tym popełnia błędy i ma bardzo dużo temperamentu. Nie jest taki spokojny i wyciszony jak w późniejszych częściach a przez to bardziej przystępny. Poza tym fajnie jest przeczytać o tym co działo się jakby "pomiędzy" filmami :)

Kłapoucha | 2015-04-11

Prawdę powiedziawszy moja ulubiona książka z expanded universe. Może nie przeczytałam jeszcze zbyt wielu, ale ta jak na razie jest numerem jeden.

Karaś | 2013-10-15
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Dobra, lekka powieść wstrzeliwująca się między piątym a szóstym epizodem. Czyta się ją szybko i przyjemnie, jedna z przyjemniejszych pozycji w świecie Gwiezdnych Wojen - w tak zalanym książkowym kiczem uniwersum tego rodzaju pozycja jest bardzo miłym zaskoczenie.

MistrzSeller | 2014-09-09

Słabe. Fabuła rzuca się co chwila w nowe miejsce bez logicznego ciągu. Całość przypomina jakby książkę zrobili ze scenariusza filmików z gry komputerowej. Jest kilka fajnych motywów (jak Xizor i Guri), ale przez większość czasu ksiąka jest nudna.

Hubert | 2015-03-26
Na półkach: Gwiezdne Wojny, Przeczytane

Akcja umiejscowiona pomiędzy IK i PJ. Czuć klimat. Dobry pomysł na fabułę. Jedna z moich ulubionych ze świata Gwiezdnych Wojen

Joanna | 2016-01-28

Po premierze "Przebudzenia Mocy" i obejrzeniu ponownie klasycznych części GW, postanowiłam popłynąć na fali chwilowej fascynacji i sięgnąć po książkę o której dobrze mówi się w fanowskich kręgach. Nie zawiodłam się - dostałam dokładnie to, co powinnam dostać od tego typu czytadła.

Książka napakowana jest akcją, która wciąga - mimo, że przecież wiemy, że głównym bohaterom nic się stać nie może (fabuła dzieje się między V a VI częścią GW). Ogromną dla mnie zaletą jest sposób przedstawienia postaci. I to chyba najbardziej cenna część czytelniczego doświadczenia - książka naprawdę poszerza i pogłębia nasze relacje z głównymi bohaterami, doskonale dopełnia ich filmowy wizerunek, a nawet sprawia, że zaczyna się ich bardziej lubić! Książkowy Luke Skywalker jest według mnie lepszy niż ten ekranowy - w każdym razie od teraz przychylniej na niego patrzę. Perry'emu udało się tchnąć więcej życia w dość archetypiczne i proste postaci, zwłaszcza widać to, czytając rozdziały z Vaderem. Bardzo...