Naziści. Ostrzeżenie historii

83-7469-023-2
naziści hitler wojna ss
historia
anulaat

Geneza nazizmu, jak stopniowo naziści doszli do władzy oraz do milionów umysłów, jak bez względu na wszystko dążono do zrealizowania celów oraz jak upadła Trzecia Rzesza.

Marduk | 2016-04-03
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Nie wiem, czy na naszym rynku wydawniczym jest lepsza książka, ukazująca genezę i rozwój Zła - rodzącego się gdzieś w zadymionych piwiarniach Bawarii, a dogorywającego w 1945 roku w ruinach Berlina? Chyba nie ma!
Do wielokrotnego czytania, bo ten jeden jedyny raz to za mało!

pozeraczksiazek | 2013-12-13

Słabiutko. Ale tak czułem że Rees podąży tą ścieżką. Omijanie wielu tematów, słabo rola Polaków, ujmowanie wielu faktom dla korzyści, sam już nie wiem, sprawcom. Rees pogrąża się tutaj w kłamliwych niestety teoriach. Nie ma nic nawet o Towarzystwie Thule, satanistycznej organizacji, która ma bardzo wiele do powiedzenia w sprawie Nazistów, Hitlera i samego kryzysu wywołanego przez Żydów. Oczywiście, książka zawiera wstrząsające też i fakty z którymi nie można się nie zgodzić. Ale "Naziści..." to niestety tylko niepełny obraz. Przeczytać warto ale jak to bywa już u zachodnich historyków, są tylko "powtarzaczami" tego co w książkach historycznych jest klepane niczym mantra. Wierzę i jestem tego pewien że jest wiele innych książek, ciekawszych książek tej tematyki. Do Rees'a i jego Nazistów na pewno już nie wrócę

Justyna | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Świetny dokument. Laurence Rees dokładnie i z różnych perspektyw ukazał genezę nazizmu, drogę Hitlera do władzy oraz jego siłę przebicia, która pozwoliła mu pociągnąć za sobą rzesze ludzi. Książka przedstawia również paletę stosowanych przez nazistów okrucieństw. Porusza sprawę obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Ogromnym plusem tego studium są osobiste relacje byłych nazistów oraz ich ofiar. Polecam nie tylko pasjonatom historii, ale przede wszystkim ludziom młodym, którzy jeszcze kształtują swoje poglądy.

virginia75 | 2013-12-03
Agnieszka | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Daję ocenę dobrą, gdyż autor - jak większość historyków zachodu - dyskredytuje Polaków jako ofiary nazizmu ukazując ich jakoś tych, którzy po wysiedlonych Żydach "zbierali fanty".

Jennny | 2015-02-25

Książka dała mi możliwość nieco głębszego spojrzenia na historię sprzed II WŚ, jak i samej wojny. Ciekawa jestem bardzo serialu. Sam dokument jest godny polecenia.

adorable | 2010-09-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Nie przepadam za czytaniem historycznych książek, ale ta jest wspaniała. Czytałam ją jednym tchem!

Malgosia09 | 2012-07-06
Przeczytana: 14 lipca 2012

Jak krótko mogłabym podsumować tę książkę? Cóż... Przychodzi mi do głowy tylko wymowne: "i znowu nieprzespana noc". Jest po prostu genialna. Duuuuuuużo lepsza niż mój licealny podręcznik do historii.
A teraz od początku. Wpadła mi do rąk zupełnie przypadkowo. Od dawna "czaiłam się" na zupełnie inną książkę tego autora, "Naziści ostrzeżenie historii" potraktowałam tylko jako towar zastępczy. Zresztą dość długo nie mogłam się za nią zabrać. Wreszcie którejś niedzieli otworzyłam ją. I niemal od razu nie mogłam się od niej oderwać. Czytając, zrozumiałam jak płaska i powierzchowna jest nauka historii w szkołach, nawet średnich!
Autor podzielił swoje dzieło na rozdziały. Po kolei opisuje w nich, w jaki sposób naziści doszli do władzy, jakie mieli metody działania, dlaczego byli tak popularni w Trzeciej Rzeszy, kim był Hitler, w jaki sposób został kanclerzem oraz dlaczego przejął uprawnienia prezydenta, jak wyglądał problem antysemityzmu w Niemczech itp. Krótko mówiąc przenosimy się w...

lessismore | 2011-04-02

Czy mógłby ktoś mi napisać nazwy rozdziałów??? BYŁABYM PRZEEEOGROMNIE WDZIĘCZNA! Książke dostane dopiero w poniedziałek, a potrzebuję ją do napisania prezentacji z Polskiego.Błagam!

badrobot | 2015-04-30

choć tematyka ciężka, czyta się świetnie.