Ślady Boga. Cuda Kościała Katolickiego.

Tłumaczenie: Iwona Slawik
Wydawnictwo: Świat Książki
Gottes Spuren, Die Wunder der katholischen Kirche
978-83-247-0739-3
filozofia i etyka
anulaat

Autor, dziennikarz akredytowany w Watykanie, nazywa sam siebie "kimś w rodzaju detektywa do spraw cudów". Czy cuda naprawdę się zdarzają? Jaka jest ich natura i charakter? Czy są dowodem na istnienie Boga? Wyważona, pełna zaskakujących faktów i anegdot książka, przeznaczona zarówno dla wierzących jak i niedowiarków. Jedno bowiem nie ulega wątpliwości: racjonalizm nie stoi w sprzeczności z prawdziwą wiarą w Boga, a cuda nie są sprawą przeszłości - zdarzają się także dzisiaj.

anulaat | 2010-05-29

Nie trzeba być wierzącym aby przeczytać tę książkę. Autor w ciekawy sposób i przede wszystkim z własnego doświadczenia opisuje miejsca cudów, działania egzorcystów, oraz fenomeny ludzkie.

Elga | 2010-10-21

Wart przeczytać. Dla wierzących i dla nie wierzących. Książka porządkuje i podaje historyczne i dzisiejsze fakty dotyczące cudów. Poruszające informacje o badaniach naukowych - przeczytaj o obrazie Matki Bożej z Gwadelupy (może moja pisownia niepoprawna) - Meksyk. Są zdjęcia. Gorąco polecam.

Patrekur | 2016-07-19
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane