Uzdrowiciel. Jan Paweł II

978-83-7767-046-0
Jan Paweł II, życie
religia
Agata

Jeden cud dokonany po śmierci bł. Jana Pawła II zdecydował o jego beatyfikacji. Ale były także inne, jeszcze za życia Papieża. Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Po raz pierwszy napisał o tym w 2011 roku. Zapis...

Andreas Englisch przez dwadzieścia lat towarzyszył Ojcu Świętemu. Zbierał informacje i przyglądał się uzdrowieniom, jakie wydarzyły się za przyczyną Jana Pawła II. Na życzenie Papieża zachowywał wszystko w tajemnicy. Po raz pierwszy napisał o tym w 2011 roku. Zapis rozmów z osobami, które dzięki modlitwie Ojca Świętego wróciły do zdrowia, dowodzi niezwykłej relacji Jana Pawła II z Bogiem i ludźmi. Przedstawia fakty, których jeszcze nie znamy.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62954

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62954

keys | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Andreas Englisch przez 20 lat był niemieckim korespondentem w Watykanie i towarzyszył Janowi Pawłowi II w podróżach.
Cały czas zbierał informacje dotyczące uzdrowień, które miały miejsce za życia papieża.

Zawsze wiedziałam, że JP II był kimś wyjątkowym i tak zawsze go odbierałam. Nigdy jednak nie zdawałam sobie sprawy z tego, ze posiadał aż tak osobliwy dar, który nie tylko przyciągał tłumy ale i dokonywały się w jego obecności liczne cuda.
Niemiecki dziennikarz udokumentował przynajmniej kilka z nich. M. in.: uzdrowienie chorego na białaczkę chłopca z Meksyku, liczne odzyskania wzroku czy władzy w nogach przez chorych.
Sam Ojciec Święty dawał jednoznacznie do zrozumienia, aby to co się dzieje nie przypisywać jemu lecz Bogu.
Książka napisana dość ciekawie. Sięgnęłam po nią ze względu na zbliżającą się kanonizację aby dowiedzieć się więcej na temat zasłyszanych nie raz opowieści.
Brakowało mi tylko bezpośrednich relacji osób uzdrowionych. Wszystkie historie opowiadają osoby...

Anna | 2014-06-04
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Jedna z osób, która w wyjątkowy sposób odczuła cud za pośrednictwem Jana Pawła II, kilka dni przed jego kanonizacją, powiedziała w wywiadzie dla jednego z programów „śniadaniowych” następujące słowa: „Chciałbym, aby po naszym papieżu nie pozostały tylko słynne kremówki”. Ta krótka wypowiedź każe nam się zastanowić, jak my postrzegamy postać Karola Wojtyły. Dla katolików, jest to z pewnością duchowy przywódca, a dla niewierzących człowiek o wyjątkowym wyczuciu dyplomatycznym i niezachwianych przekonaniach. W końcu trudno zaprzeczyć, że nasz rodak był powodem dumy narodowej.
Sam wybór na Stolicę Apostolską, kogoś spoza „żelaznej kurtyny”, wydawał się czymś wręcz niewyobrażalnym, więc kiedy 16 października 1978 roku o godzinie 18.44 okazało się, iż następcą Św. Piotra został wybrany młody, energiczny ksiądz z Polski, watykańscy dostojnicy przyjęli to z mieszanymi odczuciami. Ojciec Święty ostatecznie zrezygnował z lektyki i zapragnął wejść między wiernych, co było swego rodzaju...

AGA | 2013-05-18
Przeczytana: 18 maja 2013

jedna z najpiękniejszych książek jakie przeczytałam wzrusza do łez ,

Grażyna Zurek | 2014-03-23

CUDNAM NIEWIARYGODNA i.....POLECAM!!! To trzeba przeżyć samemu.

Wiktoria | 2014-04-19

Bardzo ciekawa ksiazka. Oddaje klimat i wgl wzrusza. Autor naprawde fajnie i niebanalnie to wszystko opisal. Janie Pawle II- modl sie za nami!!! <3

Natalia Ciecierska | 2014-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2014

Książka jest napisana przyjemnym, przystępnym językiem. Nie skupia się na datach, a na wydarzeniach. Dla mnie dodatkowym plusem jest to, że autor do religii podchodzi z pewnym dystansem. Czytało się szybko i przyjemnie.

Stkachna1 | 2017-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2017