Jan Paweł II. Fenomen Karola Wojtyły

Darmowe dodatki Edytuj książkę
Johannes Paul II. Das Geheimnis des Karol Wojtyla
83-89276-21-6
papież, watykan, biografia,

Englisch kreśli interesujący i intymny portret człowieka pełnego pozornych sprzeczności: Polak, nowoczesny papież medialny, potrafiący inscenizować swoje wystąpienia niczym gwiazda popu, konserwatysta, który w epoce AIDS sprzeciwia się antykoncepcji, pierwszy papież proszący o wybaczenie Żydów i dążący do pojednania między religiami świata, ale też niewygodny polityk, który najpierw zwalczał komunizm, a później odrzucał wojenne plany USA, mistyk w swoich zupełni osobistych poszukiwaniach Boga.
A.Englisch napisał książkę o papieżu Janie Pawle II, w której z wielką namiętnością i sporą dozą humoru stara się przybliżyć czytelnikowi jedną z najbardziej fascynujących osobistości naszych czasów. Biografia ta zachwyca unikatową wiedzą naocznego świadka. Autor w wyjątkowo przystępny sposób przedstawił wydarzenia za kulisami państwa kościelnego.

źródło opisu: okładka.

źródło okładki: www.wysylkowa.pl

Kayunia | 2012-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: styczeń 2012

Ksiazka, ktora ukazala mi Naszego Papieza, jako niezwyklego, a jednak... zwyczajnego czlowieka. Nigdy wczesniej, nawet za Jego zycia, nie docieralo do mnie, ze On tez moze czuc sie samotny, ze cierpi fizycznie i duchowo. Dopiero podczas lektury uzmyslowilam sobie, ze przeciez nieobce byly Mu te codzienne, ludzkie rozterki.
Innego tez znaczenia nabraly dla mnie zdarzenia historyczne, zwiazane z ekumenizacja, opisane niejako "zza kulis".
Ksiazka napisana w sposob przystepny i ciekawy, mogaca zainteresowac osoby, ktore niekoniecznie utozsamiaja sie z Kosciolem Katolickim. Polecam.

Bartek | 2014-12-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pontifex – pontyfikat – budowniczy mostów - między dwoma światami.
Ludzie którzy mieli w nosie jakie przesłanie niesie papież, interesowali się jego stanem zdrowia. Gdy papież był pytany o to jak się czuje odpowiadał:
”poczytaj gazetę, tam napisane jest wszystko”
Był bardzo blisko z dziennikarzami, nie sprzeciwiał się filmowaniu go w chorobie – czyż Jezus na krzyżu, umęczony, zakrwawiony i opluty wyglądał majestatycznie?!
Papież zbudował raport z popami rumuńskimi – przyjęli go bardzo chłodno. Jednak na cmentarzu, ukląkł przy grobie umęczonego biskupa, popatrzył na patriarchę i skinął nań głową, sugerując że tak prawosławni jak i katolicy są męczeni przez komunistów. – Pewien pop powiedział – Papież to wielki człowiek.
JPII – allah agbar (bóg jest wielki) w Palestynie. Każdy człowiek ma prawo do ojczyzny.
Zamachowiec strzelał ale kto inny prowadził kulę – kula o włos minęła każdy z istotnych dla zycia organów w ciele papieża, a sam papież w momencie oddania strzału pochylił się...

Grażyna Zurek | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Krótko-ksiązka, którą czyta się jednym tchem i powinien przeczytać każdy, bez względu na wyznanie. Jest tu kawał historii, o ktorej rzadko się wie.

Camerieri | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Książka nic specjalnego nie wnosi. Przedstawia JP2 widzianego od drugiej strony ekranu.

Karolka | 2018-03-01
Na półkach: 2018, Przeczytane