Jan Paweł II. Fenomen Karola Wojtyły

Johannes Paul II. Das Geheimnis des Karol Wojtyla
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-89276-21-6
papież watykan biografia

Pontifex – pontyfikat – budowniczy mostów - między dwoma światami.
Ludzie którzy mieli w nosie jakie przesłanie niesie papież, interesowali się jego stanem zdrowia. Gdy papież był pytany o to jak się czuje odpowiadał:
”poczytaj gazetę, tam napisane jest wszystko”
Był bardzo blisko z dziennikarzami, nie sprzeciwiał się filmowaniu go w chorobie – czyż Jezus na krzyżu,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nic specjalnego nie wnosi. Przedstawia JP2 widzianego od drugiej strony ekranu.

Krótko-ksiązka, którą czyta się jednym tchem i powinien przeczytać każdy, bez względu na wyznanie. Jest tu kawał historii, o ktorej rzadko się wie.

Ksiazka, ktora ukazala mi Naszego Papieza, jako niezwyklego, a jednak... zwyczajnego czlowieka. Nigdy wczesniej, nawet za Jego zycia, nie docieralo do mnie, ze On tez moze czuc sie samotny, ze cierpi fizycznie i duchowo. Dopiero podczas lektury uzmyslowilam sobie, ze przeciez nieobce byly Mu te codzienne, ludzkie rozterki.
Innego tez znaczenia nabraly dla mnie zdarzenia...

• Llllll
  • Wciąż niedoczytane