Pippi i Sokrates. Filozoficzne wedrówki po świecie Astrid Lindgren

Tłumaczenie: Iwona Zimnicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Pppi og sokrates. Filosofiske vandringer i Astrid Lidgrens verden.
83-88875-37-X
Pippi, filozofia
filozofia i etyka
nellanna

Książka pozwala nam na nowo odczytać znane na całym świecie i tak bardzo lubiane książki o Pippi. Uczestniczymy w filozoficznej uczcie w duchu Platona - a jej gospodarzami są Pippi i Sokrates. Pippi jawi się jako filozof, antropolog, feministka, pełna autoironii i ogromnej pomysłowości myślicielka. Wszystko podane w sposób dowcipny i pobudzający do wielu refleksji.

WirtualnaKsiążka | 2014-01-03
Przeczytana: 2011 rok

O przygodach dość nietypowej i zaskakującej postaci, jaką jest Pippi słyszał każdy. Niesamowite przygody tej silnej i niebywałej dziewczynki czytali/oglądali nie tylko młodzi ale i starsi, jednak czy znalazła się jakakolwiek osoba, która zauważyła, że przygody Pippi Langstrump, to nie tylko śmiechy i zabawa, a ukryta prawda filozoficzna?
I tutaj właśnie najbardziej odnajdą się osoby lubiące nieco pogłówkować. Dla wielu fanów będzie to swego rodzaju też ciekawe odkrycie, bo przyznam sama, że ja nigdy nie pomyślałabym, że w tej (nie) zwykłej książce coś może się kryć.
Połączylibyście kiedykolwiek Pippi z Sokratesem?
Zdecydowanie polecam tę lekturę wszystkim. Głównie dlatego, że faktycznie możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Poza tym będziemy mieli okazję poznać i dowiedzieć się co nieco o filozofii.
Dużą uwagę zwrócę na to, że pomimo tematu, którego podejmuje ta lektura, nie jest ona trudna. Czyta się ją lekko, z drobnymi przystankami na przemyślenia.
Mnie przede wszystkim...

nellanna | 2010-10-22
Przeczytana: 22 października 2010

Niezła gratka dla miłośników prozy Astrid Lindgren.

Natalia | 2011-11-22
Przeczytana: listopad 2011

Niezła książka, jak na psychologiczno-filozoficzną nietrudna w czytaniu.

Astreja | 2011-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2011