Akt małżeński

Wydawnictwo: M
83-7221-395-X
filozofia i etyka
justinea

Książka skierowana jest zwłaszcza do osób zajmujących się poradnictwem małżeńskim oraz do małżeństw i narzeczonych. Osadzona jest w sposób poważny w dorobku myślowym współczesnego Kościoła, który – nie negując słabości i grzeszności człowieka – dystansuje się od negatywnego spojrzenia na seksualność człowieka. Autor sięga do natchnionych tekstów biblijnych, zwłaszcza do koncepcji małżeństwa...

Osadzona jest w sposób poważny w dorobku myślowym współczesnego Kościoła, który – nie negując słabości i grzeszności człowieka – dystansuje się od negatywnego spojrzenia na seksualność człowieka. Autor sięga do natchnionych tekstów biblijnych, zwłaszcza do koncepcji małżeństwa jako obrazu przymierza Chrystusa z Kościołem. Autor specjalizuje się w duszpasterstwie rodzin, oraz jest spowiednikiem oraz kierownikiem duchowym wielu małżeństw.

źródło opisu: www.ksiegarniakatolicka.pl

źródło okładki: www.ksiegarniakatolicka.pl

masz04 | 2016-02-14
Na półkach: Religijne, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 lutego 2016

Doskonała na każdego małżeństwa i dla tych, którzy planują wejść w związek. Podejście naukowe, ale przejrzyste i zrozumiałe.

Violinist | 2016-02-09
Przeczytana: 07 lutego 2016