Bezlitosny

Tłumaczenie: Robert J. Szmidt
Cykl: Zaginiona flota (tom 5) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Relentless
zbr

– Szczęście, odwaga i rozum – jeśli potrafisz korzystać z dwóch ostatnich przymiotów, pierwszy oszczędzisz na ostateczną rozgrywkę. John „Black Jack” Geary. Legenda. Najwyższa karta, którą flota Sojuszu może wystawić w śmiertelnej grze o przetrwanie. Poprowadził swoje okręty przez przestrzeń Syndykatu wygrywając w bitwach i wymykając się gigantycznej nagonce. Wiedza, którą współcześni...

John „Black Jack” Geary. Legenda. Najwyższa karta, którą flota Sojuszu może wystawić w śmiertelnej grze o przetrwanie. Poprowadził swoje okręty przez przestrzeń Syndykatu wygrywając w bitwach i wymykając się gigantycznej nagonce. Wiedza, którą współcześni oficerowie zatracili w dziesiątkach lat brutalnej, kosmicznej rzezi, dała mu przewagę.

Ale „Black Jack” jest już zmęczony. Stawka rośnie. Pojawia się lęk przed błędem i zagładą w chwili, gdy flota jest już niemal u celu. Okrętom brakuje paliwa, amunicji i żywności – coraz trudniej jest walczyć.

Kurs na Heradao, więzienny system Syndykatu! Stawką jest życie 2 tysięcy towarzyszy broni. O ile jeszcze żyją.

Pancerniki, krążowniki liniowe, ciężkie, lekkie, niszczyciele - kolejno, dywizjonami, wchodzą w Nadprzestrzeń. Prosto w paszczę lwa. Stało się...

Do domu jest już tak blisko. I tak daleko.

Jola | 2016-11-23
Przeczytana: 18 listopada 2016

Po ponad stuleciu walki koniec konfliktu Sojusz vs Syndykat wydaje się nieuchronny. Kto okaże się tą zwycięską stroną? A może nie będzie wygranych, jeśli wojna pochłonie zbyt wiele ofiar, żeby którakolwiek ze stron wyszła z niej obronną ręką? I czy ludzkość okaże się zbyt osłabiona, żeby stawić czoła kolejnemu wrogowi - rasie Obcych?

W piątej części serii Campbell utrzymuje równy, solidny poziom, który znamy już z poprzednich tomów. Zarówno plusy, jak i minusy mogłabym wymienić te same. Na plus - wartka akcja oraz przemyślane bitwy w kosmosie, uwzględniające prawa fizyki. Na minus - kiepski wątek romantyczny. Fanom autora - jak najbardziej polecam.

Kornik | 2012-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Bardzo dobra SF. Jednak jako że to już piąty tom, zaczyna być nużąca. Niestety, nawet wprowadzenie tajemniczych obcych nie wniosło nic nowego do fabuły. Nie wiem czy sięgnę po tom szósty...

Maciej Horała | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Masowy wytwórca książek o to kim jest Jack Campbell.Potworna schematyczność, tragiczny wątek romantyczny, często na bakier z logiką i zdrowym rozumem. Ale wiecie co ? On znakomicie i dynamicznie pisze. nZ jego książek mogłyby powstać całkiem zgrabne filmy. Co prawda bliżej im by było do Star Wars niźli Odysei Kosmicznej ale zawsze. Polecam i będe wytrwale czytał kolejne tomy.

| 2012-08-24
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Zima911 | 2014-05-08
Przeczytana: 07 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W końcu dolecieli...

PR1234 | 2015-04-07