Graal. Bezimienny Rycerz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Graal. Le chevalier sans nom
Graal, Rycerz
Ervisha

Bezimienny jest synem króla zmarłego ze smutku po stracie swojego państwa. Dorasta w zamku nad Jeziorem pod opieką czarodziejki Wiwiany, która wychowuje go na wzorowego rycerza, nie zdradzając mu jego imienia. Pewnego dnia, zgodnie z przepowiednią potężnego czarownika Merlina, nieświadomy swojej misji rusza na poszukiwanie świętego Graala. Pokonuje liczne przeszkody, walczy z wrogami i potworami, cudem wymyka się z zastawianych na niego zasadzek. Odkrywa prawdę o swoim imieniu, lecz spotyka wroga podstępniejszego od innych, czarownicę Morganę i najgroźniejszą z pułapek, miłość.

Wyruszcie z nami do legendarnej krainy świętego Graala, spróbujcie poznać Tajemnicę Świata. Walczcie u boku króla Artura i rycerzy Okrągłego Stołu o zwycięstwo Światła nad Ciemnością, Dobra nad Złem!

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ervisha | 2010-10-17

Powieść jest napisana prostym językiem. Czyta się ją na prawdę szybko. Nie znajdziemy w niej za wiele opisów a autor wręcz unika relacjonowania walk. Te o których czytamy są opisane ogólnie, lecz na tyle dobrze, żeby pobudzić wyobraźnię czytelnika.

Bardzo dobra lektura, którą przeczytałam z ogromną przyjemnością ;)

Karolina | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Opis zachęcił mnie do sięgnięcia po tę pozycję. Natomiast błędy w stylu "opóścił" sprawiły, że książka straciła w moich oczach.
Seria o Graalu, wydawałoby się, że chociaż coś wspomną, co jak i gdzie, czyż nie? A gdzieżby tam. Na końcu mała wzmianka. Ale może tak po kolei?
Książkę czyta się stosunkowo szybko, oprócz błędów składniowych, gramatycznych i ortograficznych jest wydawana w sposób przyjazny czytelnikowi. Jest też prostą historyjką, bazującą na legendzie o królu Arturze. Do głównego bohatera (możemy się dosyć szybko domyślić kim jest) nie pałałam zbytnią sympatią. Właściwie do Ukochanej też nie. Historia opisana dość chaotycznie i topornie, jakby autor właściwie sam nie wiedział co chce nam przekazać. Mamy więc porwanie, pogoń, trochę przygód, trochę trupów po drodze, wielką niewiadomą i słabe zakończenie. Kilka wątków rozpoczętych, niedokończonych i niepotrzebnych. Brakowało mi rozwinięcia pewnych tematów, wyborów, postaci. Opisów, dialogów i życia w bohaterach. Bo są...

Agata | 2014-12-26
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Ciekawa opowieść, szybko się czyta, wciąga bardzo. Gdyby tylko nie te byki gramatyczne, a nawet i ortograficzne, które powodują, że książka wydaje się być wydana na odczepnego.... Mam nadzieję, że w drugim tomie takich niedociągnięć nie ma już.

JakeWoods | 2013-08-09

Każdy słyszał o królu Arturze, Ginewrze i Lancelocie. Książka opowiada historię tego trzeciego, Lancelota. Akcja toczy się od momentu przekazania małego Lancelota Wiwianie. Dama z Jeziora wychowuje chłopca na rycerza (i Wybranego do znalezienia Świętego Graala), jak swojego syna. Mały nie wie jak ma na imię. Gdy zostaje rycerzem, rusza na pomoc Ginewrze, żonie króla i jego ukochanej.
Wczułam się w akcję tej książki. Odczuwa się emocje bohaterów. Bardzomi się podobała.

Angelika | 2011-07-15

Dość typowa książka o królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Według mnie łączy w sobie kilka wersji opowieści o Kamelocie i jego rycerzach, ale tak ogólnie to czyta się ją dość lekko i szybko tak więc warto ją przeczytać choćby jako przerywnik w tego typu książkach.

WojownikŚwiatła | 2013-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2013

Książka nie najwyższych lotów. Przyznam szczerze, że pewne sytuacje mnie irytowały. Mimo to czyta się ją lekko i bardzo szybko. Podobała mi się, była miłym przerywnikiem wśród innych pozycji w jakie się zagłębiam. Zakończenie bardzo mnie urzekło.
Podsumowując, polecam tą książkę młodszym czytelnikom, takim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką. Nikt na pewno nie będzie zawiedziony!

Basiek | 2016-01-09
Na półkach: 2016, Przeczytane

Nudnawa, przewidywalna opowieść o idealnych rycerzach. W dodatku pełno w niej błędów ("opóścił"? serio?). Graal pojawia się w przedostatnim rozdziale, w krótkim opisie. Układ książki pozwala szybko przez nią przebrnąć - i to by było na tyle, jeśli chodzi o plusy.
Historia w porównaniu z innymi (np. "Trylogią Arturiańską" Bernarda Cornwella) wypada bardzo słabo.

sebogothic | 2013-08-13

Szczerze mówiąc dość topornie napisana książka na kanwie legendy o królu Arturze. Miałem wrażenie jakbym czytał opowiadanie napisane przez jakiegoś nastolatka. Wszystko dzieje się w sumie dość szybko i obcesowo. Nie sposób wczuć się w klimat książki.

Calmin | 2013-06-02
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: lipiec 2007

Książka nie wyróżnia się niczym nietypowym. Jest lekką opowieścią o królu Arturze i rycerzach. Czyta się ją lekko, łatwo i przyjemnie.

Suchywilk | 2014-01-19

Tę książkę, przeczytałam będąc jeszcze w gimnazjum. Do dziś, pamiętam dosyć dobrze jej fabułę. Co prawda, nie wiem jakbym ją oceniła teraz, ale wtedy bardzo przypadła mi do gustu. Wspominam bardzo dobrze. Polecam!