Krew i śnieg

Tłumaczenie: Anna Górka
Cykl: Graal (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Le neige et le sang

Nad państwem Artura gromadzą się ciemne chmury. Percewal, młody Walijczyk, wychowany z dala od świata w ostępach Zagubionego Lasu, przypadkowo spotyka rycerzy Okrągłego Stołu i dołącza do ich grona. Dokonuje bohaterskich czynów. Walecznością i odwagą równy jest Lancelotowi, choć brak mu obycia i dwornych manier. Czy ocali świat arturiańskich ideałów przed niebezpieczeństwem grożącym mu ze strony czarownicy Morgany, jej syna Mordreda i sprzymierzonych z nimi ciemnych mocy?

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]

Navani | 2014-05-17

Czytając, już od pierwszych stron właściwie, zaczęłam się zastanawiać, czy te wszystkie błędy stylistyczne i rzeczowe są winą tłumacza, były już w oryginale (w co powątpiewam), czy też Wydawnictwa Śląskiego nie stać na opłacenie człowieka, który po przetłumaczeniu zadbałby o korektę... Ta książka naprawdę gruba nie jest, więc nie wiem, czy to sprawiałoby aż tak wielki problem, by przeczytać ją w poszukiwaniu błędów i niedociągnięć? Przyznam, rozbawiło mnie jak po raz pierwszy narrator "włączył się" do rozmowy, ale kolejne niedociągnięcia, takie jak wprowadzające w błąd złe użycie imion bohaterów - zmywały mi uśmiech z twarzy.
To do redakcji.

Od razu ostrzegam, że jak ktoś ma fioła na punkcie poprawności stylistycznej, itp. to radziłabym nie sięgać po książkę, by nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów ;) Poza tym książka fabularnie jest całkiem ciekawa, chociaż nie porywająca.

Nie dokończyłam jej, bo miałam dosyć potykania się o błędy, co utrudniało płynność czytania. Mam nadzieję...

Calarod | 2013-01-20
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Fabuła tej książki, jest lekko mówiąc mocno naciągana, naiwna, bardzo prosta i przewidywalna, główny bohater elokwencją również nie grzeszy (wręcz szokuje jej brakiem, przez co wiele razy bezsilnie załamywałem ręce w trakcie czytania tej książki). Mogę polecić jedynie osobom, które lubią poczytać bardzo lekkie i niezobowiązujące bajki do poduchy przed snem.

JakeWoods | 2013-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

W poprzedniej części Graala poznawaliśmy historię Lancelota, jego wyczynów i miłości do Ginewry. Teraz poznajemy Percewala, młodego Walijczyka, który chce zostać rycerzem. Matka od urodzenia broniła go przed tym, więc wychowywała go w lesie. Jej zachowanie tłumaczył fakt, że dwójka pozostałych synów została pokona i zabita na swoim pierwszym turnieju. Jej mąż zmarł kilka godzin po turnieju wskutek odniesionych ran. Chwilę przed śmiercią poprosił żonę, by ich ostatniego syna ochroniła od tego losu.
Historia Percewala jest niby podobna do historii Lancelota, a jednak zupełnie inna. Bardzo mi się podobała.

Angelika | 2011-07-15

Książka podobnie jak tom pierwszy dobra i przyjemna.

kamila | 2016-07-26

Książka lekka i przyjemna . Dość dużo wątku miłosnego.

Pakoziom | 2012-03-06

Porównanie: