Krew i śnieg

Tłumaczenie: Anna Górka
Cykl: Graal (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Le neige et le sang

Nad państwem Artura gromadzą się ciemne chmury. Percewal, młody Walijczyk, wychowany z dala od świata w ostępach Zagubionego Lasu, przypadkowo spotyka rycerzy Okrągłego Stołu i dołącza do ich grona. Dokonuje bohaterskich czynów. Walecznością i odwagą równy jest Lancelotowi, choć brak mu obycia i dwornych manier. Czy ocali świat arturiańskich ideałów przed niebezpieczeństwem grożącym mu ze strony czarownicy Morgany, jej syna Mordreda i sprzymierzonych z nimi ciemnych mocy?

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]

Navani | 2014-05-17

Czytając, już od pierwszych stron właściwie, zaczęłam się zastanawiać, czy te wszystkie błędy stylistyczne i rzeczowe są winą tłumacza, były już w oryginale (w co powątpiewam), czy też Wydawnictwa Śląskiego nie stać na opłacenie człowieka, który po przetłumaczeniu zadbałby o korektę... Ta książka naprawdę gruba nie jest, więc nie wiem, czy to sprawiałoby aż tak wielki problem, by przeczytać ją w poszukiwaniu błędów i niedociągnięć? Przyznam, rozbawiło mnie jak po raz pierwszy narrator "włączył się" do rozmowy, ale kolejne niedociągnięcia, takie jak wprowadzające w błąd złe użycie imion bohaterów - zmywały mi uśmiech z twarzy.
To do redakcji.

Od razu ostrzegam, że jak ktoś ma fioła na punkcie poprawności stylistycznej, itp. to radziłabym nie sięgać po książkę, by nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów ;) Poza tym książka fabularnie jest całkiem ciekawa, chociaż nie porywająca.

Nie dokończyłam jej, bo miałam dosyć potykania się o błędy, co utrudniało płynność czytania. Mam nadzieję...

Calarod | 2013-01-20
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Fabuła tej książki, jest lekko mówiąc mocno naciągana, naiwna, bardzo prosta i przewidywalna, główny bohater elokwencją również nie grzeszy (wręcz szokuje jej brakiem, przez co wiele razy bezsilnie załamywałem ręce w trakcie czytania tej książki). Mogę polecić jedynie osobom, które lubią poczytać bardzo lekkie i niezobowiązujące bajki do poduchy przed snem.

Angelika | 2011-07-15

Książka podobnie jak tom pierwszy dobra i przyjemna.

JakeWoods | 2013-08-12
Przeczytana: 09 sierpnia 2013
kamila | 2016-07-26

Książka lekka i przyjemna . Dość dużo wątku miłosnego.

Pakoziom | 2012-03-06

Porównanie: