Czarodzieje Skrzydła Nocy

Wydawnictwo: Rebis
Sorcerers of the Nightwing
kruczy dwór, magia
Beata

Devon March nie jest zwyczajnym chłopcem. Ku swojemu zdziwieniu stwierdza, że posiada nadprzyrodzone moce. Odkrywa też, że polują na niego okropne demony - wypełzają z jego szafy i usiłują go wciągnąć do swojego królestwa, do Otchłani. Dlaczego jednak tak się dzieje? Po śmierci ojca i przeprowadzce do Kruczego Dworu - mrocznej, nawiedzanej przez duchy posiadłości na klifie, należącej do...

Po śmierci ojca i przeprowadzce do Kruczego Dworu - mrocznej, nawiedzanej przez duchy posiadłości na klifie, należącej do tajemniczej rodziny Muirów - czternastoletni Devon poznaje część prawdy. Jest czarodziejem Bractwa Skrzydła Nocy, od trzech tysięcy lat praktykującego magię i walczącego z siłami ciemności. Jego pierwszym zadaniem jest pokonanie nieuchwytnego Szaleńca, który zamierza wykorzystać demony do własnych złowrogich celów...

Fene | 2014-04-26

Bardzo mi się podobała. Trochę dreszczyku, tak, jak lubię.

jest to ksiazka raczej przeznaczona dla ciut:)) mlodszego polkolenia niz ja ale cóz - zabralam sie za nia to i skończylam - jedynym zarzutem jest nadmierne uzywanie na poczatku słowa Devon - a potem jest juz tylko lepiej:) z pewnosci zostawie ja dla przyszlych pokoleń - niech dzieciaki czytaja - polecam:))

Karolina Jędraszak | 2014-11-29

Bardzo lubiłam tę serie, gdy byłam młodsza. Jest pełna groźnych stworów, które mieszkają w szafie :)
Główny bohater jest normalnym nastolatkiem, który musi zmierzyć się nie tylko z jego problemami związanymi z wiekiem, ale też swoim przeznaczeniem..
Kocham tę serie. To dzięki niej zaczęłam nałogowo czytać!

ywy | 2012-01-30

Może dlatego, że przeczytałam ją w stosunkowo młodym wieku, a może po prostu dlatego, że była w moim stylu - podobała mi się niezmiernie. Do tej pory nie mogę zapomnieć całej serii, choć minęło już parę dobrych lat.

mononoke | 2010-06-16
Przeczytana: 28 listopada 2009

super!! fabuła momentami przebija samego harrego pottera

Theo | 2016-08-15
Na półkach: 2016, Ulubione, Przeczytane

Co by było, gdyby w naszej szafie znajdowało się wejście do piekła? Gdyby posiadaliśmy magiczne moce? Gdyby przez całe życie myśleliśmy, że żyjemy przy boku prawdziwego ojca? Czy doświadczyliśmy tego, jak wygląda życie w kłamstwie? Gdyby posiadali niezwykłą moc, a nie wiedzieliśmy, skąd ją mamy?

W szafie Devona Marcha kryje się wejście do Otchłani, miejsca, które zamieszkują demony. Potrafią atakować w środku nocy, chować się pod łóżkiem i czekać, aż chłopiec wróci ze szkoły. Żywią się strachem innych. Jest on dla nich jak zastrzyk adrenaliny. Stają się dzięki temu silniejsze. Jednak ojciec wie, że Devon jest od nich silniejszy. Powtarza to synowi od najmłodszych lat. Jednak pewnego dnia ojciec umiera, a czternastoletni Devon zostaje sam. W testamencie ojciec napisał, że oddaje go w ręce pani Crandall i odtąd będzie zamieszkiwał Kruczy Dwór. O tym miejscu krążą różne legendy, o krukach, o Emily Muir, o duchach i, co najważniejsze, o Jacksonie Muirze. Kim okaże się ten...

Ewelina | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Książka lekka, przyjemna, mało straszna. :)
Jedyne, co mnie denerwowało, to zachowanie głównego bohatera - jego słowa wypowiadane do demonów (czułam się, jakbym oglądała jakąś starą bajkę "Chodź, brzydalu, chodź" "Ha, nic z tego"), jego ataki (?) (czy mag nie powinien rzucać czarów, a nie kopać). Ogólnie, główny bohater był dla mnie ciapą.
Książka średnia, czytałam lepsze. Zobaczymy, co pokażą następne części.
Aczkolwiek, zdarzały się momenty "zachłyśnięcia", gdy akcja się rozwinęła.
5/10 :)

Mateusz | 2012-07-25
Przeczytana: 23 lipca 2012

Książka ta nie zachwyciła mnie ani stylem pisania, ani fabułą, ani bohaterami. Zapowiadała się ciekawa historia utrzymana na poziomie, a okazało się, że owa powieść nie potrafiła nawet zachęcić mnie do drugiego tomu. Zupełnie przeciętna i nie warta polecenia.

MustacheCat | 2014-12-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Bardzo fajnie się ją (jak i całą serię) czytało w wieku 12-13 lat. Wydawała się wtedy faktycznie straszna i wciągała bez końca. Do tej pory mam do całej tej serii sentyment.

świetna książka, warta polecenia chyba wszystkim ;)