Albatros. Historia kobiety, która przetrwała na otwartym morzu

Tłumaczenie: Janusz Skowron
Wydawnictwo: Świat Książki
Albatross: The True Story of a Woman's Survival at Sea
MadziaT

Fascynująca, trzymająca w napięciu i oparta na faktach opowieść o pięcioosobowej załodze jachtu, który podczas sztormu zatonął na otwartym morzu. Jesień, ciemność, dotkliwe zimno, rozszalałe morze i brak widoków na jakąkolwiek pomoc. A potem głód, pragnienie, rosnące osłabienie organizmu, rekiny... Wspomnieniowa książka Deborah Scaling Kiley wywołuje silniejsze emocje, niż niejeden dobry horror.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karolina Urbanowska | 2016-05-15
Na półkach: Przeczytane, Dawniej
Przeczytana: 15 maja 2013

Zapierający dech, wzruszający, mrożący krew w żyłach pamiętnik kobiety, która przetrwała na pełnym morzu. Zachęcam, by przejechać się na tym rollercoasterze emocji wraz z "ocalałymi" rozbitkami.

Wartym nadmienienia jest fakt, iż Discovery nakręciło program o tej historii:
Sezon 1, odcinek 1: "Shark Survivor"

Po książkę sięgnąłem za namową mojej Mamy, poleciła mi ją ponieważ twierdziła że warta jest poświęcenia swojego czasu i zgadzam się z nią w 100%.

Książka niesamowicie oddająca siłę ludzkiego charakteru w chwilach zagrożenia życia, jestem pod wielkim wrażeniem wytrwałości autorki, chylę czoła przed całą załogą TRASHMANA, zarówno przed tymi którzy przeżyli jak i przed poległymi.

Krystian | 2011-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2011

Rewelacyjna książka o przetrwaniu na morzu. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach.

Discovery nakręciło program o tej historii:
Sezon 1, odcinek 1: "Shark Survivor"

rrrtyn | 2011-03-20
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane

Może to nie jest książka dla mnie.. Akcja książki rozgrywa się oczywiście na morzu, co przyciągnęło moją uwagę. Jednak zawiodłam się. Oczywiście, bohaterowie lądują na otwartym morzu, bezradni, wokół pełno niebezpieczeństw. I przyznam się, że od tamtego momentu nie wiem co się dzieje. Może wtedy książka zaczyna nabierać trochę barw? Może jest ciekawsza? Nie wątpię. Kiedyś się o tym przekonam i jeśli zmieni się moja opinia, zmieni się także ocena. Na chwilę obecną - nie polecam.

Ola Rzążewska | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Nie spodziewałam się wiele i tyle też dostałam. Bardzo treściwa i zgrabnie opowiedziana historia.

Ania | 2017-09-15
Bezimienna | 2017-06-04