Albatros. Historia kobiety, która przetrwała na otwartym morzu

Okładka książki Albatros. Historia kobiety, która przetrwała na otwartym morzu Meg Noonan, Deborah Scaling Kiley
Okładka książki Albatros. Historia kobiety, która przetrwała na otwartym morzu
Meg NoonanDeborah Scaling Kiley Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
Albatross: The True Story of a Woman's Survival at Sea
Świat Książki
1995-01-01
1995-01-01
Janusz Skowron
żeglarstwo przetrwanie katastrofa wypadek sztorm

Oparty na faktach pamiętnik kobiety , która po sztormie sama przebywała na morzu,

Spodziewałam się więcej. Opis wydarzeń bez analizy, bez głębiej zarysowanych postaci.
Dla mnie lekko rozbudowany szkic.
Ze względu na to, że autentyczne przeżycie jedna gwiazdka więcej.
Nie czułam dramatyzmu.

Dla mnie lekko rozbudowany szkic.
Ze względu na to, że autentyczne przeżycie jedna gwiazdka więcej.
Nie czułam dramatyzmu.

Zapierający dech, wzruszający, mrożący krew w żyłach pamiętnik kobiety, która przetrwała na pełnym morzu. Zachęcam, by przejechać się na tym rollercoasterze emocji wraz z "ocalałymi" rozbitkami.

Wartym nadmienienia jest fakt, iż Discovery nakręciło program o tej historii:

Wartym nadmienienia jest fakt, iż Discovery nakręciło program o tej historii:
Sezon 1, odcinek 1: "Shark...

Nie spodziewałam się wiele i tyle też dostałam. Bardzo treściwa i zgrabnie opowiedziana historia.

Po książkę sięgnąłem za namową mojej Mamy, poleciła mi ją ponieważ twierdziła że warta jest poświęcenia swojego czasu i zgadzam się z nią w 100%.

Książka niesamowicie oddająca siłę ludzkiego charakteru w chwilach zagrożenia życia, jestem pod wielkim wrażeniem wytrwałości autorki, chylę czoła przed całą załogą TRASHMANA, zarówno przed tymi którzy przeżyli jak i przed poległymi.

Może to nie jest książka dla mnie.. Akcja książki rozgrywa się oczywiście na morzu, co przyciągnęło moją uwagę. Jednak zawiodłam się. Oczywiście, bohaterowie lądują na otwartym morzu, bezradni, wokół pełno niebezpieczeństw. I przyznam się, że od tamtego momentu nie wiem co się dzieje. Może wtedy książka zaczyna nabierać trochę barw? Może jest ciekawsza? Nie wątpię. Kiedyś się o tym przekonam i jeśli zmieni się moja opinia, zmieni się także ocena. Na chwilę obecną - nie polecam.

Rewelacyjna książka o przetrwaniu na morzu. Historia oparta na autentycznych wydarzeniach.

Discovery nakręciło program o tej historii:

Discovery nakręciło program o tej historii:

• Marynistyka
  • Biografie
  • Kolejka
  • Niedoczytane
  • 2016
  • Morskie opowieści

Dodaj cytat z książki Albatros. Historia kobiety, która przetrwała na otwartym morzu