Prawo łaski

Tłumaczenie: Grzegorz Woźniak
Cykl: Jack Swyteck (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Pardon
dona

"Ludzie zebrali się o zmroku, aby czuwać całą noc. Była pełnia, ale po północy gęste chmury skryły niebiosa - z żalu albo przeciwnie, obojętności - chciały zasłonić wszechogarniający wzrok. Za sześć godzin ciemności ustąpią, skończy się wyczekiwanie. Wschodzące słońce obleje czerwienią sosny, palmy i całą północno-wschodnią Florydę. Wtedy, punktualnie o siódmej, Raul Fernandez zostanie stracony".
Fragment tekstu

Zyrafu | 2015-01-08
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Po ciężkiej i długiej lekturze („Łaskawe” Littella) postanowiłem sobie dla odmiany zafundować coś lekkiego i rozrywkowego. Podobała mi się inna książka Grippando, którą przeczytałem wcześniej („Forsy jak lodu”), więc pomyślałem, że niezbyt wymagające, ale wciągające, sprawnie napisane amerykańskie czytadło będzie w sam raz.

Problem w tym, że debiutancka powieść Jamesa Grippando „Prawo łaski” jest jeszcze dość słaba… Ani specjalnie wciągająca, ani warsztatowo dobra. Schemat goni schemat, prosto i naiwnie skonstruowany jest główny bohater Jack Swyteck, tak samo zresztą jak jego ojciec gubernator – Harry Swyteck. Ojciec z synem o coś się pożarli, ale o co dokładnie – tego nam autor w zasadzie nie wyjaśnia. Pozostaje nam przyjąć, że obaj mają do siebie o coś żal. Ich relacji nie ułatwia życie zawodowe: Jack jest młodym adwokatem-idealistą, a ojciec – gubernatorem, który z racji pełnionej funkcji podpisuje wyroki śmierci.

O! To może mamy tu do czynienia z błyskotliwym potraktowaniem...

olciiak | 2012-09-02
Przeczytana: 2012 rok

co tu dużo pisać... Grippando- to mówi wszystko. Polecam!!

Volumen | 2012-09-06

Najpierw przeczytałam forsy jak lodu bardzo mi się podobała więc kiedy w bibliotece na półce zauważyłam prawo łaski musiałam ją przeczytać. Zaskakująca. Polecam

Morgana1976 | 2012-11-06

2003