Impuls

Tłumaczenie: Anna Pomieczyńska
Wydawnictwo: Em
Impulse

Porównywany do „Milczenia owiec” i „Przylądku strachu” klasyczny psychothriller trzymający w napięciu do ostatniej kartki. Dodatkową atrakcją jest tajemnica wokół osoby autora książki, niektórzy krytycy uważają że, autorem jest sam mistrz gatunku Stephen King.

źródło opisu: Wydawnictwo EM, 1994.

Reckless Bastard | 2013-05-05
Przeczytana: 25 marca 2013

7/10 – BARDZO DOBRA

„Umieranie nie może być aż tak złe. Wielu się to udało i nigdy nie wrócili, żeby się poskarżyć.”

Koszmar szanowanego dziennikarza „New York Times” Paula Garreta rozpoczął się w momencie, gdy do jego posiadłości w Appalachach zawitał tajemniczy wędrowiec. Młody mężczyzna początkowo sprawiający wrażenie sympatycznego turysty, okazał się być jednak psychopatycznym mordercą. Postrzelony w głowę Garret ledwo uchodzi z życiem z tego spotkania, mniej szczęścia ma jego żona, która zostaje brutalnie zgwałcona i zabita. Jak się później okazuje sprawcą tej okrutnej zbrodni jest William Meade, zwolniony niedawno z więzienia groźny przestępca. Zrozpaczony po śmierci żony Garret próbuje zrozumieć jak doszło do tego, że niebezpieczny psychopata został wypuszczony na wolność. Gdy Policja bezskutecznie poszukuje mordercy, prowadzący własne dochodzenie dziennikarz wchodzi w niezwykle osobistą i bardzo niebezpieczną konfrontację z Meadem.

Książka Michaela Weavera jest...

Kokosanka | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Trochę się zawiodłam na tej ksiażce. Spodziewałam się wielkiego wow, gdyż książka i autor owiany są lekką nutką tajemnicy. Niestety szału nie było.Brak zwrotów akcji spowodowało, że treśc mnie tak nie wciągnęła. Jest to bardziej powiesc psychologiczna, ale też nie górnych lotów. Wstrząsnął mnie opis tego co Meade wyprawia ze swoją matka. Fuj, brało mnie na mdłości jak to czytałam.

Ania | 2013-05-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 19 maja 2013

Młody turysta odwiedza małżeństwo w domu i tutaj rozpoczyna się koszmar Paula Garreta (w tym miejscu można się domyśleć o co się zdarzy). Bardzo dobry psycho-thriller trzymająca w napięciu od samego początku. Jedna rzecz mnie "zdziwiła," jak mąż chcąc pomścić żonę zakochuje się w innej.

Marta | 2010-12-15

Świetna! Trzyma w napięciu od pierwszej strony.

LadyCherry | 2011-07-15

Dostajemy od autora klasyczny psycho-thriller, który trzyma w napięciu od pierwszego rozdziału. Lubię takie opowieści a ta naprawdę nie zawodzi. Jest tajemniczo, mrocznie co jest niewątpliwie atutem. Jeśli chodzi o samego autora to nie wiadomo, któż ukrywa się pod tym pseudonimem. Być może jest to sam S. King. Osobiście nie wyczułam tam klimatu tegoż autora.

Ola | 2010-08-27
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobra, trzymająca w napieciu książka. Polecam.

BiBi | 2012-08-20
Przeczytana: 24 kwietnia 2010

Bardzo dobra książka, polecam każdemu kto poszukuję ciekawych pozycji z niezwykłym klimatem i nutą erotyki.

Wioleta | 2013-09-23

Fajna książka;) Dobrze się czyta, trzyma w napięciu;) Warta uwagi;)

Litsa | 2016-03-13
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 12 marca 2016

Czy warto wracać do książek?

Kilka lat temu zachwyciłam się książką – tak to pamiętam- byłam urzeczona, oczarowana, zakochana. Uważałam że jest to najlepszy thriller jaki udało mi się w życiu przeczytać, że watka akcja, niesamowite zwroty akcji, postacie takie nieszablonowe, a psychopatyczny morderca erotoman to przecież ,to słodziak do przytulania, pogłaskać go trzeba, a gdzie tam go karać! No i postanowiłam książkę odświeżyć po kilku dobrych latach (czas, inne lektury robią swoje) no i tak. No tak. Nie wiem. Niby fajna, niby się coś dzieje, a może za dużo od niej jednak wymagałam? Może podświadomie wiedziałam, a przynajmniej wmawiałam sobie, że pamiętam co się stanie, dlatego też nie cieszyła mnie w pełni jej lektura? Oczywiście czas, inne lektury, filmy sprawiły, że ewoluowałam. Sama z siebie jakoś podrosłam i chyba zaczęłam wymagać więcej. Niemniej wydaje mi się, że jeśli ktoś po nią sięgnie to całkiem rozczarowany, czy niezadowolony nie będzie, a wręcz wydaje mi się, że się...

Iga | 2011-03-07

100% z matury ustnej za tą powieść;-)