Zbrodnia doskonała

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
A Perfect Crime

Żona Rogera Cullingwooda, Francie, zdradza go z prezenterem radiowym, Nedem Demarco. Spotykają się potajemnie w zacisznym domku przyjaciółki nad rzeką. Do czasu. Bo Roger w końcu to odkrywa. I stąd już tylko krok do perfidnej zemsty. Zabić Francie to za mało wiadomo, kto będzie głównym podejrzanym. Ale od czegóż wybitny umysł i wysoki iloraz inteligencji zdradzanego męża zbrodnia doskonała może się udać. Pod jednym warunkiem : że ofiarę załatwi ktoś obcy, ktoś odpowiednio pokierowany. A zrządzeniem losu jest chyba wiadomość, że Whitney Traux chłopak o małym móżdżku, ale piekielnie silnej ręce wyszedł właśnie z więzienia...

robson-boy | 2016-06-21

Świetna książka. Kryminał powinien wciągać do ostatniej strony i trzymać w niepewności. Wszystko było tu na wysokim poziomie. Rewelacja. Jedyny mankament to taki ze akcja mogłaby być nieco szybsza, ale to tylko mały minus. Dziwię się tym, którzy piszą, że nie mogli dobrnąć do końca.

sherlocked | 2015-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Zbrodnia doskonała Petera Abrahamsa posiada dość rozbudowaną fabułę i potrafi wciągnąć. Plusem jest fakt, że każda postać jest starannie opisana, możemy ją dobrze poznać, a nawet przewidzieć jej kolejny krok. Brak tutaj szybkiego tempa i na rozwinięcie akcji trzeba trochę poczekać, jednak warto być cierpliwym. Choć muszę przyznać, że niektóre wydarzenia(szczególnie dokonywane zbrodnie) są dość przewidywalne. Zastanawiałam się nad oceną między 6 a 7, jednak zakończenie mnie trochę rozczarowało, więc w ostateczności zdecydowałam się na 6.

Paty | 2016-07-09

Bardzo dobra książka, potrafi wciągnąć do samego końca

książek: 1924
Siuks | 2013-05-23
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: kwiecień 2008

Nie dałem jej rady :(

inusia88 | 2012-02-21

Brak porażających akcji, jednak fabuła jest bardzo dobra i uknuta intryga potrafi wciągnąć.

Sylwia | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czy tylko ja chciałam by Francie jednak umarła? Byłam zawiedziona, że tak się nie stało. Wkurzała mnie, zachowywała się tak jakby nie miała uczuć. Zdradzała męża bez wyrzutów sumienia, i to z żonatym mężczyzną. Cieszyłam się, kiedy okazało się, że Ned kręcił jeszcze z inną na boku. Szkoda mi jedynie Anny, moim zdaniem jako jedyna z głównych bohaterów nie zasługiwała na taki los.

Beatris09 | 2017-06-22
Przeczytana: 14 września 2007