Poza wszelkim podejrzeniem

Tłumaczenie: Elżbieta Gepfert
Cykl: Jack Swyteck (tom 2)
Wydawnictwo: ISA
7 (41 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Beyond Suspicion

Prawnik z Miami, Jack Swyteck, jest inteligentny, skuteczny -i tkwi po uszy w kłopotach. Po prawie dziesięciu latach specjalizacji w sprawach karnych rzadko występuje w procesach cywilnych. Ale ten przypadek to coś zupełnie innego. Klientką jest piękna była dziewczyna Jacka, pozwana do sądu, ponieważ myślała, że umrze.Kiedy u Jessie Merrill wykryto śmiertelną chorobę, dając jej dwa lata życia, kobieta zawarła umowę, pozwalającą szybko uzyskać pieniądze. W zamian za gotówkę, grupa bogatych inwestorów miała po jej śmierci odebrać premię z jej polisy ubezpieczeniowej. Ale diagnoza okazała się błędna. Jessie jednak nie umrze, a na pewno nie szybko, więc inwestorzy chcą odebrać swoje pieniądze. Natychmiast.Na procesie Jack odnosi błyskotliwe zwycięstwo i Jessie może zatrzymać dla siebie półtora miliona dolarów. Dwa dni później jej ciało zostaje znalezione w wannie w domu Jacka. Wprawdzie ślady sugerują samobójstwo, jednak śmierć Jessie coraz bardziej przypomina morderstwo. Kiedy pojawiają się wciąż nowe dowody przeciwko Jackowi, ten natrafia na ślad mrocznych sekretów z przeszłości... i zabójcy, będącego poza wszelkim podejrzeniem.

jw23 | 2016-12-02
Przeczytana: 21 listopada 2016

Za całokształt wystawiam ocenę 6/10 mimo, że jeszcze w połowie moja ocena była zdecydowanie wyższa. W drugiej części historia stała się trochę zbyt naciągana, zabrakło "ognia", co nie zmienia faktu, że pomysł na zagadkową historię był dobry.

Rasia | 2014-09-11
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Nigdy dotąd nie słyszałam o Jamesie Grippando. Prawdopodobnie nie sięgnęłabym po jego książkę, gdyby nie zostawiła jej tuż przed moim nosem inna czytelniczka. Teraz jestem wręcz zachwycona tym przebiegiem zdarzeń.
„Poza wszelkim podejrzeniem” to kryminał składający się w większej części z samych dialogów. Zdawałoby się, że przez nie lektura będzie mniej udana, lecz stało się całkiem odwrotnie. Nadały one bowiem wartkości i sporej dynamiki całej akcji. Dzięki temu dzieło to czytało się także lekko i przyjemnie. Choć jest to druga część serii, nie trudno było ją zrozumieć, nawet nie znając pierwszej. Autor wysnuł niesamowitą intrygę, której zakończenia zupełnie się nie spodziewałam. Czytelnik zagłębiając się w nią dosłownie czuje, jakby co każdą stronę następowały zwroty akcji. Nie był to najlepszy kryminał, jaki czytałam, jednakże wciągnął mnie i z chęcią w przyszłości sięgnę po inne dzieła autora. Przyznam, że dość mnie zaintrygował.
Myślę, że warto zasięgnąć po to dzieło. Bardzo...

Kinga Polkowska | 2014-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Od połowy mniej więcej Cindy była dla mnie podejrzana, może to przez tytuł, który kazał szukać tam gdzie zwykle by się nie zagłębiało. Matka- owszem o niej pewnie nikt nie pomyślał ale to wciąż nie jest to czego oczekiwałam. Plusem książki jest nutka poczucia humoru Theo i Jacka oraz ich przyjaźń. Dowiedziałam się też nieco o praniu brudnych pieniędzy i działaniu mafii, nie żeby mi się to przydało w życiu ale jako ciekawostka . ;) Także finalnie polecam.

Sylwia | 2011-07-19
Przeczytana: 20 lipca 2011

bardzo fajna książka, polecam :)

MarysiaS | 2017-01-23
Andrzej | 2017-01-22