Pod osłoną ciemności

2002-01-01
8373119388
Jan Kraśko
thriller sekta zabójca

Beth, żona znanego w mieście prawnika Gusa Wheatleya, pewnego dnia znika bez śladu. Zbiega to się w czasie ze śledztwem w sprawie serii brutalnych morderstw, które prowadzi miejscowa policja i FBI. Wszyscy uważają, że chodzi tu o tak zwane morderstwa parzyste, ponieważ morderca zdaje się zabijać parami, najpierw dwóch mężczyzn, potem dwie kobiety. Kiedy jednak znajdują następne zwłoki, wysuwają nową teorię, że albo Beth jest kolejną ofiarą wielokrotnego zabójcy, albo jego wspólniczką. A ofiar przybywa. Zniecierpliwiony Gus rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Odkrywa szokującą tajemnicę i prawdę o swej żonie, której, jak się okazuje, wcale nie znał. Wierzy, że Beth żyje, ale mogła wplątać się w coś gorszego niż znajomość z wielokrotnym mordercą. A zło czai się blisko: w ich domu.

Sekta to grupa społeczna stanowiąca odłam wśród wyznawców jakiejś ideologii. Sekta to organizacja która stoi za całym złem jakie wydarzyło się w rodzinie i małżeństwie Beth i Gusa. To sekta pozyskała Beth przy współudziale siostry Gusa Carli. Jak widać zło kryło się bardzo blisko. Było na wyciągnięcie ręki.

Książka trzymająca do końca w napięciu. Fajnie się czyta szybko wciąga.

Przerażająca! Książka "Pod osłoną ciemności" jest właśnie taka. Przeraża w niej przede wszystkim przedstawienie tego, jak chora potrafi być psychika człowieka lub raczej bestii, bo człowiekiem takiego potwora, jednego z bohaterów, nie można nazwać. Ta pozycja sprawiła, że odkładałam ją w trakcie czytania, jednak nie dlatego, że fabuła nie było ciekawa, ale po to by się uspokoić, by poukładać sobie w głowie okropności które właśnie przeczytałam. Okładka mówi: "Trzyma w napięciu!". Celne określenie, a wręcz myślę, że to mało powiedziane. Gdyby "Pod osłoną ciemności" było to filmem, a nie słowem pisanym, to oglądałabym go wychylając się bojaźliwie zza futryny drzwi pokoju, w którym jest telewizor. Możliwe, że moja ocena jest przesadzona, ponieważ nie czytuję namiętnie tego typu thriller'ów. Faktem jest, że byłam pod wielkim wrażeniem. Polecam "Pod osłoną ciemności" do przeczytania dla każdego, kto się lubi bać, aby sam ocenił jak mocna jest treść tej książki.

Świetnie rozegrana akcja, wielowymiarowość historii i bardzo fajny język. Polecam, trzyma napięcie.

Wartka akcja.
Autor zdecydowanie potrafi trzymać czytelnika w napięciu.

Wartka akcja.
Autor zdecydowanie potrafi trzymać czytelnika w napięciu.

Bardzo ciekawą książka, polecam każdemu, trzyma w napięciu od pierwszego rozdziału, niespodziewane zwroty akcji i kolejne rozdziały coraz bardziej zaskakują. Czytać proszę :)

80/2013

80/2013

Świetna intryga i zaskakujące zakończenie, trzyma w napięciu. Lubię taki rodzaj lektury. Polecam !!!

Wciąga od samego początku, szybka akcja, nie można się nudzić. I przyznam, że zakończenie mnie zaskoczyło.

Dobra ,trzyma w napięciu.

Dobra ,trzyma w napięciu.

Temat sekty oklepany, ale da się czytać.

Temat sekty oklepany, ale da się czytać.

• Kryminał
  • Zbiór mamy
  • Na wymianę/sprzedaż
  • Zagraniczny kryminał/ Thriller
  • 2015

Dodaj cytat z książki Pod osłoną ciemności