Okładka książki Szkoła Zbrodni

Szkoła, Zbrodni
typ
papier
zuzix
6,03 (33 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Makabrycznego odkrycia dokonuje Deborah St. James - pod numerem starego cmentarza w Stoke Poges natrafia na nagie zwłoki kilkunastoletniego chłopca, który musiał być przed śmiercią torturowany. Wkrótce okazuje się, że to uczeń Bredgar Chambers, Matthew Whateley, którego władze szkolne podejrzewały o ucieczkę. Śledztwo w sprawie zabójstwa przejmuje od miejscowej policji Thomas Lynley, inspektor New Scotland Yardu, który, jako absolwent Eton, liczy na to, że pomoże mu znajomość specyficznych reguł obowiązujących społeczność renomowanych prywatnych szkół. Wkrótce przekonuje się, że wyjaśnienie okoliczności śmierci Matthew i wskazanie mordercy nie będzie łatwe - mury Bredgar Chambers kryją wiele tajemnic...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Kasiag | 2014-01-11

Kryminał na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma przypadkowości. Oprócz tego, że jest intrygująco jest też bardzo klimatycznie. Jeśli ktoś nie szuka taniej sensacji, to książka dla niego.

konitka | 2013-10-15
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka zapowiadająca się ciekawie niestety troszkę rozczarowująca.

jerusalem | 2011-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2011

Strasznie słaba książka. Przy ostatnich 100 strona jedna wielka męczarnia. A szkoda, bo początek zapowiadał się klasycznie thrillerowato a skończyło się szmirowato.

prawdziwyninja | 2014-07-24

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku