Okładka książki Szkoła Zbrodni

Szkoła, Zbrodni
typ
papier
zuzix
6,03 (33 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Makabrycznego odkrycia dokonuje Deborah St. James - pod numerem starego cmentarza w Stoke Poges natrafia na nagie zwłoki kilkunastoletniego chłopca, który musiał być przed śmiercią torturowany. Wkrótce okazuje się, że to uczeń Bredgar Chambers, Matthew Whateley, którego władze szkolne podejrzewały o ucieczkę. Śledztwo w sprawie zabójstwa przejmuje od miejscowej policji Thomas Lynley, inspektor New Scotland Yardu, który, jako absolwent Eton, liczy na to, że pomoże mu znajomość specyficznych reguł obowiązujących społeczność renomowanych prywatnych szkół. Wkrótce przekonuje się, że wyjaśnienie okoliczności śmierci Matthew i wskazanie mordercy nie będzie łatwe - mury Bredgar Chambers kryją wiele tajemnic...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Kasiag | 2014-01-11

Kryminał na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma przypadkowości. Oprócz tego, że jest intrygująco jest też bardzo klimatycznie. Jeśli ktoś nie szuka taniej sensacji, to książka dla niego.

konitka | 2013-10-15
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka zapowiadająca się ciekawie niestety troszkę rozczarowująca.

jerusalem | 2011-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2011

Strasznie słaba książka. Przy ostatnich 100 strona jedna wielka męczarnia. A szkoda, bo początek zapowiadał się klasycznie thrillerowato a skończyło się szmirowato.

prawdziwyninja | 2014-07-24

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku