Okładka książki Szkoła Zbrodni

Szkoła, Zbrodni
typ
papier
zuzix
6.09 (32 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Makabrycznego odkrycia dokonuje Deborah St. James - pod numerem starego cmentarza w Stoke Poges natrafia na nagie zwłoki kilkunastoletniego chłopca, który musiał być przed śmiercią torturowany. Wkrótce okazuje się, że to uczeń Bredgar Chambers, Matthew Whateley, którego władze szkolne podejrzewały o ucieczkę. Śledztwo w sprawie zabójstwa przejmuje od miejscowej policji Thomas Lynley, inspektor New Scotland Yardu, który, jako absolwent Eton, liczy na to, że pomoże mu znajomość specyficznych reguł obowiązujących społeczność renomowanych prywatnych szkół. Wkrótce przekonuje się, że wyjaśnienie okoliczności śmierci Matthew i wskazanie mordercy nie będzie łatwe - mury Bredgar Chambers kryją wiele tajemnic...

źródło opisu: Wydawca

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Kasiag | 2014-01-11

Kryminał na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma przypadkowości. Oprócz tego, że jest intrygująco jest też bardzo klimatycznie. Jeśli ktoś nie szuka taniej sensacji, to książka dla niego.

konitka | 2013-10-15
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka zapowiadająca się ciekawie niestety troszkę rozczarowująca.

jerusalem | 2011-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2011

Strasznie słaba książka. Przy ostatnich 100 strona jedna wielka męczarnia. A szkoda, bo początek zapowiadał się klasycznie thrillerowato a skończyło się szmirowato.

Ewa | 2014-07-03

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku