Szkoła Zbrodni

Cykl: Inspektor Thomas Lynley (tom 3) | Seria: Mocna Seria
Wydawnictwo: Libros
6,09 (43 ocen i 6 opinii)
tłumaczenie
Renata Gorczyńska
Well-Schooled in Murder
Szkoła, Zbrodni
zuzix

Makabrycznego odkrycia dokonuje Deborah St. James - pod numerem starego cmentarza w Stoke Poges natrafia na nagie zwłoki kilkunastoletniego chłopca, który musiał być przed śmiercią torturowany. Wkrótce okazuje się, że to uczeń Bredgar Chambers, Matthew Whateley, którego władze szkolne podejrzewały o ucieczkę. Śledztwo w sprawie zabójstwa przejmuje od miejscowej policji Thomas Lynley, inspektor New Scotland Yardu, który, jako absolwent Eton, liczy na to, że pomoże mu znajomość specyficznych reguł obowiązujących społeczność renomowanych prywatnych szkół. Wkrótce przekonuje się, że wyjaśnienie okoliczności śmierci Matthew i wskazanie mordercy nie będzie łatwe - mury Bredgar Chambers kryją wiele tajemnic...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Fangirl
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Sekret Sonji
  • Podziemny labirynt
  • Zwykły człowiek
  • Tajemnica domu Helclów
  • 450 stron
  • Ekspozycja
  • Czarny świt
  • Powrót do Daringham Hall
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Alan Stoob, łowca nazistów
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,9 (10 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Jak dla mnie po prostu nużąca, ciągnąca się bez sensu opowieść. Liczyłam na coś mocniejszego ale niestety się zawiodłam. Niby dobry wątek, morderstwo chłopca, skrywane tajemnice za murami szkoły itd. ale ten thriller kompletnie nie przypadł mi do gustu. Chyba raczej nie sięgnę po inną powieść tej autorki.

Kasiag | 2014-01-11

Kryminał na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma przypadkowości. Oprócz tego, że jest intrygująco jest też bardzo klimatycznie. Jeśli ktoś nie szuka taniej sensacji, to książka dla niego.

konitka | 2013-10-15
Na półkach: Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka zapowiadająca się ciekawie niestety troszkę rozczarowująca.

Yuki | 2015-05-22
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo dobry kryminał, ciągle trzymający w napięciu.
Ja do samego końca nie byłem pewien, kto jest mordercą, dopóki nie został on pokazany na samym końcu.
Dostałem tą książkę, kiedy będąc na wymianie międzyszkolnej nie miałem ani jednej ciekawej książki do przeczytania. Wtedy dostałem "Szkołę zbrodni", którą pochłonąłem w niecałe dwa tygodnie.
Bardzo podoba mi się klimat powieści, detektyw i w ogóle sama w sobie zagadka morderstwa!
Polecam gorąco wszystkim, którzy lubią kryminały, przy których trzeba się trochę nagłowić, aby odkryć rozwiązanie...

Siciliana | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Czytało się dobrze, ale niczym szczególnym mnie nie zachwyciła.

jerusalem | 2011-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2011

Strasznie słaba książka. Przy ostatnich 100 strona jedna wielka męczarnia. A szkoda, bo początek zapowiadał się klasycznie thrillerowato a skończyło się szmirowato.

Maryna | 2015-08-11
Szarlotka | 2015-05-01