Szkoła Zbrodni

Renata Gorczyńska
Well-Schooled in Murder
Szkoła, Zbrodni
zuzix

Makabrycznego odkrycia dokonuje Deborah St. James - pod numerem starego cmentarza w Stoke Poges natrafia na nagie zwłoki kilkunastoletniego chłopca, który musiał być przed śmiercią torturowany. Wkrótce okazuje się, że to uczeń Bredgar Chambers, Matthew Whateley, którego władze szkolne podejrzewały o ucieczkę. Śledztwo w sprawie zabójstwa przejmuje od miejscowej policji Thomas Lynley, inspektor New Scotland Yardu, który, jako absolwent Eton, liczy na to, że pomoże mu znajomość specyficznych reguł obowiązujących społeczność renomowanych prywatnych szkół. Wkrótce przekonuje się, że wyjaśnienie okoliczności śmierci Matthew i wskazanie mordercy nie będzie łatwe - mury Bredgar Chambers kryją wiele tajemnic...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

• Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Malfetto. Drużyna Róży
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Cześć, co słychać?

7,51 (118 ocen i opinii)
Malfetto. Drużyna Róży
Marie Lu

8 (2 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Efekt Rosie
Graeme Simsion

7,25 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Monika Frydrychowicz | 2015-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2015

Jak dla mnie po prostu nużąca, ciągnąca się bez sensu opowieść. Liczyłam na coś mocniejszego ale niestety się zawiodłam. Niby dobry wątek, morderstwo chłopca, skrywane tajemnice za murami szkoły itd. ale ten thriller kompletnie nie przypadł mi do gustu. Chyba raczej nie sięgnę po inną powieść tej autorki.

Kasiag | 2014-01-11

Kryminał na najwyższym poziomie. Tutaj nie ma przypadkowości. Oprócz tego, że jest intrygująco jest też bardzo klimatycznie. Jeśli ktoś nie szuka taniej sensacji, to książka dla niego.

Izabela Pycio | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Czytało się dobrze, ale niczym szczególnym mnie nie zachwyciła. Szybko o niej zapomnę i nawet mnie nie ciągnie do przeczytania kolejnych tomów.

Yuki | 2015-05-22
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo dobry kryminał, ciągle trzymający w napięciu.
Ja do samego końca nie byłem pewien, kto jest mordercą, dopóki nie został on pokazany na samym końcu.
Dostałem tą książkę, kiedy będąc na wymianie międzyszkolnej nie miałem ani jednej ciekawej książki do przeczytania. Wtedy dostałem "Szkołę zbrodni", którą pochłonąłem w niecałe dwa tygodnie.
Bardzo podoba mi się klimat powieści, detektyw i w ogóle sama w sobie zagadka morderstwa!
Polecam gorąco wszystkim, którzy lubią kryminały, przy których trzeba się trochę nagłowić, aby odkryć rozwiązanie...

konitka | 2013-10-15
Na półkach: Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: wrzesień 2013

Książka zapowiadająca się ciekawie niestety troszkę rozczarowująca.

jerusalem | 2011-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2011

Strasznie słaba książka. Przy ostatnich 100 strona jedna wielka męczarnia. A szkoda, bo początek zapowiadał się klasycznie thrillerowato a skończyło się szmirowato.

Alix | 2016-03-14
Nippon | 2016-02-26