Wielkie wybawienie

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: Inspektor Thomas Lynley (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A Great Deliverance
Wielkie, wybawienie
dona

Grubą, brzydką Robertę Teys, wystrojoną w najlepszą sukienkę, znaleziono w owczarni na farmie, z siekierą, obok pozbawionych głowy zwłok ojca. Dziewczyna oznajmiła, że jest sprawczynią zbrodni i nie żałuje swego czynu, ale miejscowy proboszcz przekonany o jej niewinności zawiadomił Scotland Yard. Inspektor Lyney wraz z sierżant Barbarą Havers, probując wyjaśnić zagadkę okrutnego morderstwa, odkrywają w mrocznym labiryncie skandali i zbrodni, obraz rzeczywistości, który wkrótce zakłóci sielską atmosferę spokojnej, angielskiej wioski...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Przemek | 2013-11-05
Przeczytana: 31 października 2013

Po przeczytaniu książki w głowie samo rodzi się pytanie: Jaki sens ma tajemnica spowiedzi? Ile zła pozostało bez kary?
Ale czy bez tej tajemnicy spowiedź miałaby sens?
Zakończenie rujnuje psychikę zdrowego człowieka!

Raita | 2011-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Znalazłam ją przypadkiem, któraś moja poprzedniczka zostawiła ją w pracy, zadziwiająco dobrze mi się ją czytało.

Titka Brak | 2016-04-30
Przeczytana: luty 2016

Książka dosyć monotonnie napisana. Postacie bez charakteru i to chyba jej największy minus.

Szrekowa | 2016-08-27
paprotka9 | 2016-04-20