Wer Strafe verdient

Okładka książki Wer Strafe verdient
Elizabeth George Wydawnictwo: Goldmann Cykl: Inspektor Thomas Lynley (tom 20) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Inspektor Thomas Lynley (tom 20)
The punishment she deserves
niemiecki
Norbert Möllemann, Charlotte Breuer, Marion Matheis
Lynley Havers śledztwo Scotland Yard

Na półkach: , , , ,

Kiedy diakon Kościoła anglikańskiego zostaje znaleziony martwy w areszcie policyjnym, wstępne dochodzenie potwierdza tezę samobójstwa. Ojciec zmarłego uważa to za niemożliwe a mając dobre stosunki w Parlamencie w sprawę zostaje zaangażowany Scotland Yard. Śledztwo w Ludlow przejmuje DCS Isabelle Ardery wraz z sierżantem Barbarą Havers. Ardery planuje pozbyć się Barbary raz na zawsze, ale w końcu to ona sama wraca z powrotem do Londynu, nie dostrzegając ważnych sczegółów istotnych dla sprawy.
Kontynuacja śledztwa przypada w udziale inspektorowi Lynleyowi, z którym do Ludlow wyjeżdża Barbara, gdyż zna szczegóły dochodzenia. Okazuje się, że mieszkańcy tego sennego średniowiecznego miasteczka mają sporo do ukrycia ...

857 ston (w wydaniu niemieckojęzycznym) intrygi obmyślonej z matematyczną precyzją, która nigdy nie zawodzi. Jak zawsze u Elizabeth George skrupulatne śledztwo ma pierszeństwo. Mamy policyjne tajemnice, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Rodziców, którzy powtarzają błędy swoich rodziców oraz takich, którzy nie pozwalają swoim dzieciom dorosnąć i decydować za sobie. Chcą chronić i kontrolowć swoje pociechy za wszelką cenę. A czym jest dorosłość - to podejmowanie decyzji i życie z ich konsekwencjami.
Pewnym zaskoczeniem dla wiernych czytelników jest hobby Barbary i Dee Harriman ...
Jedyną rzeczą, której mi brakowało w tej części są Deborah i Simon St. James oraz Denton, który jest niepowtarzalnym kamerdynerem lorda Lynleya.

Dodaj cytat z książki Wer Strafe verdient