Zakładnik szaleńca

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Siedmiu Przygód, Wokół nas: Biblioteka powieści młodzieżowej, Tylko dla młodzieży [Siedmioróg]". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7162-737-8
Wiola-M

Filip Prokop chciałby być zwyczajnym nastolatkiem, tak jak jego przyjaciel i szkolni koledzy, jednak coś temu przeszkadza. Ojciec - naukowiec, zaangażowany w badania nad ważnym odkryciem, poświęca synowi zdecydowanie za mało uwagi, chłopiec tęskni za zmarłą matką, a od kilku tygodni nękają go nocne koszmary. Tego lata ich spokojne życie diametralnie się zmienia - Emanuelowi Prokopowi udaje...

Tego lata ich spokojne życie diametralnie się zmienia - Emanuelowi Prokopowi udaje się opracować wzór na otrzymanie taniej energii. Genialnym wynalazkiem interesuje się rząd oraz przyjaciel Prokopa z czasów studenckich, obecnie szalony badacz skażenia Ziemi i odludek, który aspiruje do zawładnięcia całym światem. Kiedy chłopiec zostaje porwany, Emanuel Prokop staje przed trudnym wyborem pomiędzy dobrem ludzkości a życiem ukochanego jedynaka. Filip zostaje zakładnikiem szaleńca, a przed nim prawdziwie dojrzałe wyzwania: postanawia pomóc ojcu ochronić wynalazek, uratować ludzkość przed katastrofą i przetrwać jako więzień. W przedsięwzięciu pomaga chłopcu Dominika, ukochana córka badacza-szaleńca.

Fasola | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo wymagająca jak na taką dla młodzieży, być może dawniej młodzi byli bardziej inteligentni :D Ilustracje do książki stworzył pan Zbigniew Rychlicki, który według mnie książki nie przeczytał ponieważ niektóre rysunki są zupełnie nie na temat... Głównym bohaterem powieści jest bardzo sympatyczny chłopiec o imieniu Filip. Jego ojciec jest sławnym naukowcem i nie ma za dużo czasu, żeby spędzać go z synem. Razem z nimi mieszka jeszcze ciocia Adela. Pewnego dnia Filip zostaje porwany przez zwariowaną rodzinę: Pana Van Vidala, jego córkę Laurę i Berenikę oraz syna Doriana i szaloną panią Glorię. Książka pokazuje prawdziwy obraz człowieka pragnącego za wszelką cenę osiągnąć cel. Widać w powieści, że tak jak w życiu jedni są z natury dobrzy inni źli i bezwzględni. Bardzo lubię twórczość Minkowskiego. Jedne książki są lepsze od innych ale jest to mój ulubiony pisarz, szczególnie cenię go za książkę pt "Gruby". :) Pozdrawiam Wszystkich, życzę miłego dnia :))

Agnieszka | 2016-09-04
Sabi | 2015-11-07