Wata Cukrowa

Wydawnictwo: Media Rodzina
Candyfloss
978-83-7278-367-7
eris

Mama Flossie Barnes wyszła ponownie za mąż i jest teraz ogromnie szczęśliwa. Natomiast dobiegającey 40-tki tata wciąż nie pozbierał się po rozwodzie. Pogrążony w depresji, otyły i walczący z długami upadającej kafejki, stał się swoim największym wrogiem. Kiedy mama z ojczymem wyjeżdżają na pół roku do Australii Flossie udaje się przekonać matkę, by pozwoliła jej na ten czas zamieszkać z kochającym, choć zupełnie nieporadnym ojcem. Jej życie zmienia się radykalnie wraz z nowymi zmartwieniami i niegasnącą nadzieją na przywrócenie taty do normalnego życia. Flossie przeżywa z ojcem perypetie i dramaty związane z poważnymi problemami finansowymi, traci swoich fałszywych przyjaciół, ale zyskuje sympatię Susan, i zdobywa ważną lekcję o życiu.

[Media Rodzinna]

Yuuki | 2011-12-14
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Cóż, trzeba czasem wracać do czasów dzieciństwa. Dzięki temu poczułam, że znów mogę mieć 10 lat i oderwałam się od tej całej nauki. Wierzcie mi w liceum nie jest lekko :). Ale książka jest ponadczasowa. Czytałam ją tak wiele razy i za każdym razem śmiałam się z tych samych dowcipów i z napięciem śledziłam akcję. Możecie myśleć "taka stara krowa czyta książki dla małych dziewczynek", ale to jest czas kiedy chcę się naprawdę wyluzować, a książki w moim przedziale wiekowym nie dadzą mi rozrywki, którą zapewnia spora część książek Jacqueline Wilson. Możecie to sprawdzić, dam głowę, że przyznacie mi rację. Jak już mówiłam książka ma fabułę, którą można śledzić bez końca, humor nie jest wymuszony, jak w niektórych książkach tego typu. Książka ma też wartości psychologiczne: widzimy tu świat z perspektywy dziecka, które zostało rozdarte pomiędzy ojcem i matką. Teraz musi dokonać wyboru: jechać z mamą do Australii czy zostać z tatą w starym mieszkaniu i równie zatęchłej kawiarni. To dla...

Tiger | 2011-11-12
Przeczytana: 11 listopada 2011

UWIELBIAM,UWIELBIAM I JESZCZE RAZ UWIELBIAM KSIĄŻKI JACQUELINE WILSON!!
Nie ważne czy są dla młodszych dzieci, czy dla nastolatków, ale są niepowtarzalne. DUŻY PLUS za tą książkę!

Kajetanka | 2014-01-03

Książkę podsuneła mi pani biblotekarka. Zaciekawił mnie opis. Kiedyś jak byłam młodsza chciałam ją przeczytać,ale nie miałam jak ją zdobyć i zapomniałam. Niestety zawiodłam się okropnie.
Opis ciekawy,okładka również otwieram i ..
Myślę sobie:
-Chyba ktoś mi podmienił książkę.Miała być super,a tu totalna pomyłka.
Rodzice Flossie się rozwiedli. Mieszka ona z mamą i jej nowym mężem Stevem i jego synem Tygryskiem. Żyją sobie spokojnie,Floss spotyka się co sobote z tatą. Wszyscy są szczęśliwi,do czasu.Okazuje się,że Steve dostał pracę w Australi. Wszyscy szykują się do wyjazdu jednak Floss postanawia zostać ze swym tatą.
W opini wszystkich życiowym nieudacznikiem

Ciekawe prawda? Jednak w "praniu" okazuje się trochę inaczej. Raziło mnie w oczy kilka rzeczy.
Na początku to jak mama pozwoliła Floss zostać. Wiem nie wzieła by jej siłą,ale mogły się pokłucić stawiać warunki,santażować. A tu dwie kłótnie i po sprawie. Druga rzecz. Wizerunek taty Floss. Taki kryształowy bez wad. Jest...

Klaudia | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Floss, główna bohaterka, dowiaduje się, że nowy mąż jej mamy dostał pracę w Australii, w Sydney. Mama z tego powodu bardzo się cieszy, ale Floss nie za bardzo. Chce zostać z tatą, który ma problemy finansowe i jest nieudacznikiem życiowym. Nie chce też opuścić najlepszej przyjaciółki Rihannon. Musi stanąć przed trudnym wyborem. Czy pojedzie z mamą, z bratem Tygryskiem i Stevem, czy jednak zostanie z tatą i Rihannon? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Miłego czytania!
Według mnie ta książka jest godna polecenia.

Ania Słupek | 2014-07-15
Przeczytana: 2010 rok

Kapitalnie się czytało. Jest to pierwsza książka, jaką w ogóle przeczytałam. Dzięki niej pokochałam czytanie :>

SoOllie | 2012-02-20
Na półkach: Ukochane, Przeczytane, Mam
Przeczytana: 19 lutego 2012

Gdy zaczęłam czytać "Watę Cukrową" pomyślałam: "chyba wyrosłam już z książek pani Wilson". Jednak później stwierdziłam, że nie da się wyrosnąć z takich książek.
Właśnie takie książki przypominają, iż nie tylko ja mam problemy - inni mogą mieć nawet większe.

Zaczytana | 2015-10-06

Książka super, czytałam dosyć dawno, ale pamiętam moment o brudnych skarpetach i upadłej restauracji taty.
Polecam. :)

Książkoholiczka | 2012-03-18

To była moja pierwsza książka Jacqueline Wilson, dzięki niej przeczytałam wiele kolejnych :)

fajna książka polecam tą i inne książki jacqueline wilson

PrincessCeline | 2012-12-08
Przeczytana: 12 lipca 2011

Świetna książka ! Polecam gorąco!!