Kiki Strike. Miasto cieni

Kiki Strike: Inside the Shadow City
978-83-237-8585-9
przygoda, tajemnica
figuerola

Życie Ananki Fishbein zmienia się na zawsze, gdy przed nowojorskim domem jej rodziców pojawia się wielkie zapadlisko. Ananka schodzi po brudnej sznurowej drabince i odkrywa pod ziemią tajemniczy pokój. Wie, że natrafiła na wielką tajemnicę - nie ma jednak pojęcia jak wielką. Ananka nie tylko odkrywa pod ruchliwymi ulicami Manhattanu od dawna zapomniane Miasto Cieni, ale też poznaje tajemniczą Kiki Strike, ubraną na czarno, jeżdżącą na skuterze i stale popijającą kawę z mlekiem dziewczynę, która zdaje się pojawiać i znikać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Milion szczurów, złaknione zemsty uciekinierki z harcerstwa i tajemne miasto pod ulicami Manhattanu spotykają się w tej niezwykłej powieści o mrocznej nieznanej stronie Nowego Jorku?

paulina | 2010-10-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 13 października 2010

Świetna książka na którą od dawna polowałam.
Najbardziej tajemnicza jaką kiedykolwiek czytałam.
Ostatnie rozdziały były naprawdę niesamowite!
Jedna z moich ulubionych.
Szczerze polecam.

katiakate | 2012-12-01
Przeczytana: 2009 rok

Kiki Strike - idolka sprzed paru lat... Postanowiłam znowu sprawdzić, co tam u niej. Po raz kolejny odciągnęła mnie od podręczników, wyrwała z domu i pozwoliła przeżyć niezwykłą przygodę. To nic, że znałam już jej przebieg i zakończenie.
Jakby to powiedzieć? Książka napisana inteligentnie? (Myślę, że to jest właśnie to słowo). Nie opowiastka o jakimś tam bieganiu po tunelach. To zbiór ciekawych spostrzeżeń, interesujących informacji i dobrych rad z przymrużeniem oka.
PS Wiem, że nic nie ukryje się przed Intrygantkami, więc długo zastanawiałam się czy napisać prawdę i być w niebezpieczeństwie. Wygrała sprawiedliwość. Miejmy to z głowy - dwunastolatki po nocach tropią przestępców, włamują się do domów, piją sporo kawy i śmigają skuterem po Nowym Jorku? Coś mi tu nie pasuje. Wiek bohaterek robi trochę z tej książki "bajeczkę".

Lila | 2012-07-13

Niesamowita książka!!! Bezkonkurencyjnie moja ulubiona. Czytałam ją już jakiś czas temu i muszę do niej wrócić jeszcze raz ;D Wciąga niesamowicie, a w bibliotece natrafiłam na nią zupełnie przypadkowo.
Nadaje się dla nastolatków, starszym nie przypadnie raczej do gustu, nie wiem...
Ta książka zmieniła sposób w jaki patrzę na świat. Polecam gorąco!

Hero | 2011-07-06

Książka mojego dzieciństwa

Wiktoriaaa | 2014-05-28

Tajemnicza, ciekawa, pełna zwrotów akcji... Tak pokrótce mogę wyrazić jaka jest Kiki Strike! Tajemnicze miasto pod Nowym Yorkiem, dziewczyna wyłaniająca się spod ziemi. To mówi samo za siebie i zwiastuje przygodę. Do tego pod koniec prawie każdego rozdziału widnieje krótki poradnik. Kto wie, może mi się kiedyś przyda?? :) Ale podsumowując, polecam ją wszystkim.

Etnaya | 2012-02-11
Przeczytana: 19 lutego 2012

Świetna ksiażka :D

Nika | 2013-08-09
Przeczytana: 2006 rok

Miasto cieni, kryje przed nami wiele tajemnic. Niesamowita, pasjonująca książka i dla dzieci i dla tych starszych. W NY dzieją się naprawdę dziwne rzeczy, ale dopiero w podziemiach kryję się rozwiązanie zagadki. Kiki Strike to niezwykle ciekawie wykreowana postać, do samego końca książki nie jesteśmy pewni kim naprawę jest. I chyba właśnie o to chodzi w dobrej książce.

Britney21 | 2012-03-02
Przeczytana: sierpień 2011

Ta książka spodoba się nastolatkom.Jest pisana prostym językiem. Interesująca od pierwszej strony.Zawiera ciekawe wątki, bohaterowie są umiejętnie przedstawieni.Nie ma w tej książce nudnych fragmentów,ciągle coś się dzieje.Szczerze polecam.

Igusia99 | 2013-06-05
Przeczytana: 2011 rok

Zdecydowanie jedna z najlepszych książek jakie czytałam.Bardzo fajnie się ją czytało, dużo tajemnicy, przygód.Bardzo mi się w tej książce spodobało to że autorka zdradzała różne tajemnicze miejsca w Nowym Jorku.Polecam

Olive | 2011-01-26
Przeczytana: 2007 rok

Książka jest na prawdę warta polecenia. Miejscami nudnawa jednak na brak akcji nie można za bardzo narzekać. Dobra na zimowe wieczory.